Ajax legde Antony tonnen aan boetes op: oud-speler eist geld terug via arbitragezaak

De Braziliaanse oud-Ajacied Antony (24) heeft een arbitragezaak aangespannen tegen zijn voormalige club. Beide kampen stonden afgelopen maandag tegenover elkaar in Zeist. Inzet van de zaak zijn door Ajax opgelegde boetes aan Antony voor zijn afwezigheid in de periode voor zijn megatransfer naar Manchester United in de zomer van 2022.

Ajax legde de speler destijds een drietal boetes op, waardoor de club tonnen inhield op het salaris van de toenmalige speler. Dit geld wil Antony terug, omdat hij van mening is dat de boetes onrechtmatig zijn opgelegd.

Een woordvoerder van de arbitragecommissie van de KNVB bevestigt dat de zaak speelt en over door Ajax opgelegde boetes aan Antony gaat. ,,Maar inhoudelijk doen wij verder geen mededelingen over dossiers’’, aldus de woordvoerder van de arbitragecommissie van de KNVB.

Het geschil komt voort uit Antony’s laatste week bij Ajax in augustus 2022, toen hij in afwachting was van zijn uiteindelijke transfer naar Manchester United die zomer, voor circa 100 miljoen euro. Antony speelde tot nog toe 94 wedstrijden voor de gevallen grootmacht in Engeland, waarin hij twaalf keer scoorde en vijf assists gaf.

Trainingen overgeslagen
Antony was op dat moment niet te spreken over de houding van zijn club. De Engelse recordkampioen zat al een tijd achter hem aan, maar Ajax nam geen genoegen met de bedragen die United op tafel legde. Antony liet daarop enkele trainingen schieten. De Braziliaanse vleugelaanvaller, die in de zomer van 2020 naar Ajax was verhuisd, liet ook de derde competitiewedstrijd tegen Sparta aan zich voorbijgaan, ondanks dat hij niet geblesseerd was.

Toenmalig trainer Alfred Schreuder zei rond die betreffende wedstrijd tegen sportkanaal ESPN dat Antony zich niet honderd procent voelde. ,,Ik wil alleen spelers die volledig met hun hoofd bij Ajax zijn. We hebben het erover gehad en ik vind het een moeilijke situatie. Daar ben ik eerlijk in.’’

Bij Ajax waren ze van mening dat Antony ongeoorloofd afwezig was in die periode. Daarvoor werd de speler tot drie maal toe beboet, voor een totaalbedrag dat in de tonnen liep. Dat bedrag werd ingehouden op het salaris van de speler.

Hoewel Antony enkele dagen na de wedstrijd bij Sparta alsnog zijn verwachte transfer naar United maakte, ging de speler niet akkoord met de boetes die hij had moeten betalen.

Hieruit is een geschil ontstaan dat inmiddels al twee jaar speelt. Uiteindelijk heeft Antony zich een halfjaar geleden tot de arbitragecommissie gewend. Afgelopen maandag vond de inhoudelijke zitting plaats van het geschil tussen beide partijen.

Frans de Weger, advocaat van Antony, is benaderd maar laat weten dat hij ,,niks over de zaak kan zeggen zolang deze nog onder de rechter is’’. Doorgaans doet de arbitragecommissie binnen een maand uitspraak.

In de zomer van 2020 van São Paulo naar Ajax
Antony kwam in de zomer van 2020 naar Ajax. De aanvaller kwam over van São Paulo FC, waar hij vanaf zijn tiende in de jeugd had gespeeld. Ajax betaalde ruim twintig miljoen euro voor hem en legde de speler voor vijf jaar vast.

De dribbelaar bleek een grote aanwinst. Onder toenmalig trainer Erik ten Hag groeide hij uit tot een belangrijke speler en werd hij deel van het team dat in 2021 de meest lucratieve groepsfase ooit in de Champions League speelde, met zes zeges op rij. Antony was daarin goed voor vijf assists en twee goals.

Door zijn optredens was de belangstelling van grote clubs snel gewekt. Uiteindelijk bleek Manchester United een van de voornaamste gegadigden te zijn. Antony zelf wilde graag naar de Premier League. Hij zag het als een grote kans die Ajax hem in zijn ogen niet mocht afnemen door de biedingen van de Engelse club te weigeren.

Het management van de aanvaller maakte zelfs duidelijk dat als Ajax niet zou meewerken, de club daarvan weleens hinder kon gaan hebben bij toekomstige transfers in Brazilië.

Ajax hield voet bij stuk en na de voortslepende onderhandelingen met United ontving de club uiteindelijk 100 miljoen euro voor hem. Antony werd daarmee de duurste transfer ooit voor de eredivisie.

Bron: ad.nl

Share article

Latest articles