Ajax heeft verzuimd om de druk op koploper PSV maximaal op te voeren. De Amsterdammers beten zich ondanks een groot aantal mogelijkheden stuk op ADO Den Haag: 0-0.
De opdracht voor Ajax was in aanloop naar de kraker tussen Feyenoord en PSV glashelder: winnen van ADO en het verschil met de Eindhovenaren (al dan niet tijdelijk) terugbrengen tot twee punten. Trainer Erik ten Hag kreeg vrijdag een domper te verwerken, toen Klaas-Jan Huntelaar een blessure opliep op de training. Niet Mateo Cassierra, maar Siem de Jong verving de routinier in de spits. De eveneens niet fitte Lasse Schøne werd op het middenveld vervangen door Carel Eiting, die vorige week sterk inviel tegen PEC Zwolle.
Tegenstander ADO presteert met de huidige achtste plaats uitstekend en was daardoor met vertrouwen naar Amsterdam afgereisd. De ploeg van trainer Alfons Groenendijk durfde om vroeg druk te zetten op Ajax, dat in de eerste helft tot geen enkele uitgespeelde mogelijkheid kwam. ADO-doelman Robert Zwinkels kreeg slechts enkele rollertjes van Hakim Ziyech en David Neres te verwerken. Siem de Jong kwam voor rust als enige Ajax-speler in kansrijke positie. De gelegenheidsspits werd door een lange bal van Ziyech vrij voor Zwinkels gezet, maar kwam niet uit met zijn passen.
Ajax kreeg ook in de eerste twintig minuten nauwelijks een voet aan de grond, maar daarna kreeg ADO het zwaar en werd het doel van Zwinkels onder vuur genomen. Een kopbal van Siem de Jong verdween via de paal en het hoofd (!) van Zwinkels net niet het doel in, terwijl de doelman Neres twee keer van scoren hield en ook een goede redding in huis had op een knal van Frenkie de Jong.
De tijd verstreek in het nadeel van de Amsterdammers, die er ook met de ingevallen Dani de Wit (debutant) en Amin Younes niet meer in slaagden om het verschil te maken. Op een middag waarop Ajax de titelstrijd weer écht nieuw leven wilde inblazen, moet de ploeg nu vrezen dat het verschil met PSV weer oploopt tot zeven punten.
Telesport


