Ajax heeft zondagavond in de Johan Cruijff Arena kinderlijk eenvoudig afgerekend met ADO Den Haag. De koploper won zonder zich bovenmatig in te spannen met 5-0 van de bezoekers die nu de hekkensluiter zijn in de Eredivisie. Omdat FC Emmen een beter doelsaldo heeft dan ADO zijn de Drentenaren een plek geklommen. Bij rust stond het al 4-0 voor de ploeg van Erik ten Hag.
Na een minuutje of tien was het voor het eerst raak in Amsterdam. Devyne Rensch tekende niet alleen voor de eerste treffer van de avond, het was ook zijn eerste doelpunt in de hoofdmacht van Ajax.
Brain Brobbey, die Sebastian Haller verving die in quarantaine zit wegens corona, zorgde in de 21e minuut voor de 2-0. Nog voor het rustsignaal zette Edson Álvarez en Dusan Tadic de Amsterdammers op 3-0 en 4-0.
Het leek gedaan met de scoringsdrift van de Amsterdammers. Er waren nog wel wat kansjes om richting de 10-0 te gaan, maar Labyad (hoog over) en Idrissi (ook over) misten. In de slotfase werd Nicolás Tagliafico nog naar de kant gehaald voor Mohammed Kudus.
Ajax komt steeds dichter bij de 35e landstitel. De lijstaanvoerder verdedigt na de interlandperiode een grote voorsprong op PSV en AZ. De club uit Amsterdam heeft 11 punten meer dan beide concurrenten en nog een inhaalwedstrijd tegen FC Utrecht tegoed.
Ten Hag geniet van prima Ajax
Ajax-trainer Erik ten Hag had weinig te klagen. „Ik heb een prima Ajax gezien”, zei hij. „Een ploeg met heel veel beweging die mooie goals heeft gemaakt. Het was bij rust al beslist met vier doelpunten, misschien hadden we er na rust nog wat meer moeten maken. We kregen ook na alle wissels kansen voldoende.”
Telesport



