Anderson Silva en Nick Diaz falen dopingcontrole

Anderson Silva en Nick Diaz zullen voorlopig niet in de kooi te zien zijn. Afgelopen zaterdag vochten de twee voor het eerst in maanden door verschillende redenen, maar dit keer zal het waarschijnlijk om een schorsing gaan. UFC.com brengt het slechte nieuws dat “The Spider” gepakt is met Drostanolone en Androstane, terwijl Yahoo! Sports melding maakt dat Diaz gepakt is op het gebruik van cannabis.

De UFC heeft het volgende statement gegeven naar aanleiding van het nieuws over Anderson Silva: ‘Op 3 februari 2015 is de UFC door de Nevada State Athletic Commission op de hoogte gesteld dat Anderson Silva positief is bevonden op Drostanolone metabolieten op zijn ‘out of competition’-dopingcontrole op 9 januari. De commissie zal verder testen uitvoeren om deze resultaten te bevestigen. Anderson Silva is een geweldige kampioen geweest en is een fantastische ambassadeur voor mixed martial arts en de UFC, zowel Brazilië als wereldwijd. De UFC is teleurgesteld in deze eerste resultaten. De UFC heeft een streng, constant beleid tegen het gebruik van illegale of prestatieverbeterende drugs, stimuleringsmiddelen of maskeringsmiddelen door haar atleten.’

Tegenover MMAFighting.com bevestigt Bob Bennett, voorzitter van de NSAC, dat Silva ook gepakt is met Androstane na een controle op 9 januari. De UFC was niet op tijd op de hoogte gesteld om Anderson Silva van het gevecht af te halen.

Nick Diaz
Nick Diaz heeft positief getest op sporen van cannbisgebruik in zijn urinetest na het gevecht met Silva. Yahoo! Sports maakte hiervan als eerste melding. De UFC heeft hierop het volgende statement gegeven:

‘De UFC is door de Nevada State Athletic Commission op de hoogte gesteld van het feit dat Nick Diaz positief heeft getest op cannabisgebruik na zijn gevecht met Anderson Silva op UFC 183 op 31 januari in Las Vegas. De UFC heeft een streng, constant beleid tegen het gebruik van illegale of prestatieverbeterende drugs, stimuleringsmiddelen of maskeringsmiddelen door haar atleten. Als gevolg van het positieve resultaat is Diaz op de hoogte gesteld van het feit dat hij het UFC-beleid heeft overtreden. De UFC zal de beslissing van de commissie die volgt op de hoorzitting van 17 februari volledig respecteren’

Het resultaat van de main event van UFC 183 is omgezet in een No Contest.

Share article

Latest articles