In een verklaring meldt het WADA dat “er enige progressie is geboekt, maar dat het Keniaanse antidopingagentschap ADAK nog veel werk moet verzetten”.
Het WADA wacht nog steeds op concrete plannen van de Keniaanse regering om het ADAK van budget te voorzien. Bovendien moet er ook nog duidelijke regelgeving komen.
In de voorbije maanden werden tal van Keniaanse atleten geschorst wegens doping, onder wie Rita Jeptoo, die verschillende belangrijke marathons won.
Het Oost-Afrikaanse land, dat doorgaans zeer veel medailles wint op de loopnummers in de atletiek, krijgt nog twee maanden de tijd om aan de WADA-maatstaven te voldoen.
Wordt deze deadline niet gehaald, dan ontvangt Kenia het stempel ‘non-compliant‘, het etiket dat landen die de regels van het mondiaal antidopingagentschap niet naleven krijgen.
Dit kan leiden tot een schorsing voor de Olympische Spelen en andere toernooien.
Veranderingen
Voorzitter Kip Keino van het Keniaans Olympisch Comité weet zeker dat het niet zover zal komen.
“De tijd begint te dringen, maar het gaat de goede kant op”, zegt de bestuurder tegen de BBC. “Er zijn veranderingen gaande, de regering zit er ook bovenop. We willen Rusland niet achterna.”