Atlético Madrid wierp zich afgelopen seizoen op als ware ‘angstgegner’ van FC Barcelona. De ploeg van Luis Enrique hoopt daar nu mee af te rekenen.
De laatste keer dat Barcelona een prijs won, was Atlético Madrid de tegenstander. De ploeg van Diego Simeone verloor de strijd, maar zou in dat seizoen de oorlog winnen.
Gerardo Martino en landgenoot Simeone vochten in augustus 2013 uit wie de eerste prijs van het seizoen zou pakken. Barcelona won op basis van uitdoelpunten door met 1-1 gelijk te spelen in Vicente Calderón en Atlético in Camp Nou op 0-0 te houden.
Maar Atléti zou Barcelona later in de kwartfinale van de Champions League uitschakelen en op de laatste speeldag van de Primera División was een 1-1 gelijkspel in Camp Nou genoeg voor de Madrilenen om kampioen te worden.
In dit seizoen vergaat het de Catalanen beter. In de twee duels met de Rojoblancos trok de ploeg van Luis Enrique aan het langste eind. In een van de beste wedstrijden van het seizoen werd met 3-1 gewonnen in de competitie. Afgelopen week kwam daar een 1-0 zege in de heenwedstrijd van de Copa del Rey bij.
Daardoor is Barcelona de grote favoriet om woensdag door te bekeren. In aanloop naar het spannende duel zei Luis Enrique echter dat hij dit anders ziet.
“Het zou een grote fout zijn om te denken dat we de favoriet zijn”, aldus de coach. “We geloven in onszelf en we denken dat we een ronde verder komen. Maar we zien onszelf niet als favoriet. Het wordt een heel intensieve wedstrijd, zeker in de openingsfase.”
Sterspeler Lionel Messi, die afgelopen seizoen geen enkele keer scoorde tegen Atlético, verheugde zich op de wedstrijd van woensdagavond.
“Ik ben erg enthousiast over de wedstrijd van morgen in Madrid”, zei de Argentijnse aanvaller op zijn Facebook-pagina. “We gaan alles geven om het veld om de halve finale te bereiken.”
Messi scoorde wel in de afgelopen twee duels met de Madrilenen. Vorige week was dat met enig fortuin, nadat hij de rebound van zijn gemiste strafschop wel achter Jan Oblak prikte.
De aanvaller zag in mei 2014 een doelpunt tegen Atlético onterecht worden afgekeurd wegens buitenspel. In het beslissende duel om de landstitel had dit de doorslag in het voordeel van Barça kunnen geven. Daarom heeft Messi, net als heel Barcelona, nog een rekening te vereffenen met Los Colchoneros.
Een derde zege op rij op Atlético en de kans om de nare smaak van het seizoen 2013/14 weg te spoelen zorgen voor genoeg motivatie bij Barça. Daarnaast zou het uitschakelen van Atlético in de Copa del Rey een makkelijke route naar een prijs betekenen. Titelhouder Real Madrid is immers al uitgeschakeld.
Maar het afrekenen met Atlético als angstgegner zal voor de meeste Barcelona-fanse het belangrijkst zijn als de twee teams elkaar woensdag in Vicente Calderón treffen.
goal.com