Barcelona en Marc-André ter Stegen leggen het bij: doelman terug in de selectie én aanvoerder

Het conflict tussen Barcelona en Marc-André ter Stegen is met een sisser afgelopen. De Catalanen maakten vrijdagavond bekend dat de doelman weer deel uit mag maken van de selectie en ook zijn aanvoerdersband terugkrijgt.

Ter Stegen zal binnenkort een rugoperatie ondergaan en is daardoor een tijd niet inzetbaar. Barcelona wilde daarom dat de Duitser een verklaring ondertekende dat hij minimaal vier maanden niet meer in actie zou komen voor de club. Als Ter Stegen te boek zou staan als ’langdurig geblesseerd’ kon Barcelona nieuwe spelers aanwerven. Dit weigerde de sluitpost, waarna de gemoederen hoog opliepen, hij uit de selectie werd gezet en zijn aanvoerdersband moest inleveren.

Vrijdag kwam Ter Stegen eerst nog met een bericht waarin hij zijn onvrede uitte over de gang van zaken bij de club. Nu heeft hij dan toch een machtiging ondertekend. „Hierdoor kan de club een medisch rapport naar La Liga sturen”, aldus Barcelona.

Ronald Araújo

„De tuchtzaak is gesloten en de speler is met onmiddellijke ingang weer aanvoerder van het eerste elftal”, zo benadrukt de Spaanse landskampioen nog. Verdediger Ronald Araújo is daardoor razendsnel de titel van eerste aanvoerder weer kwijt. Toch zal hij door de blessure van Ter Stegen voorlopig de aanvoerdersband dragen, te beginnen volgende week zaterdag in het eerste competitieduel uit bij RCD Mallorca.

Bron: De Telegraaf

Foto:  © ANP / REX by Shutterstock

Share article

Latest articles