Het bestuur van FC Barcelona opende gisteren de deur voor een terugkeer van het ‘kamp-Cruijff’ bij de club. Voorzitter Josep Maria Bartomeu kondigde, na enkele woelige weken, vervroegde verkiezingen aan voor na dit seizoen ‘om de druk van de ketel te halen’.
Het huidige bestuur staat zwaar onder druk sinds de vorige voorzitter, Sandro Rosell, vorig jaar plotseling opstapte. De straf van de FIFA, waardoor Barça een jaar lang geen spelers kan aantrekken, was een zware klap voor zijn opvolger Josep Maria Bartomeu. Die maakte gisteren bekend dat alle banden met de FIFA worden opgeschort. Barça-leden zullen het FIFA-gala mijden. Lionel Messi is één van de kandidaten voor de Gouden Bal.
Een andere domper voor Bartomeu was het gerechtelijk onderzoek naar mogelijke fraude bij het aantrekken van de Braziliaanse sterspeler Neymar. En sportief gezien is Barça al enkele jaren niet meer indrukwekkend. Bartomeu’s bestuurstermijn loopt tot 2016, maar de roep om vervroegde verkiezingen onder de socio’s is groot. Enquêtes wijzen al op een overwinning van Laporta, de advocaat en vriend van Johan Cruijff. Na een mislukt avontuur in de politiek bereidt Laporta zijn terugkeer bij Barça voor, twaalf jaar nadat hij met trainer Frank Rijkaard de club weer op het goede pad hielp na vier seizoenen zonder titels. Sinds Laporta vertrok is Cruijff ook niet meer bij de club geweest.
Rijkaard, de man die Messi ooit liet debuteren, is een van de namen die circuleren als mogelijke opvolger van Luis Enrique.
ad.nl