BARRANQUILLA – Suriname is woensdag officieel welkom geheten door de Colombiaanse stad Barranquilla, waar vanaf donderdag de 23ste Centraal-Amerikaanse en Caribische Spelen plaatsvinden. Het Surinaams Olympisch Comité (SOC) heeft zestien sporters geselecteerd voor dit evenement.
In tegenstelling tot andere regionale en internationale meetmomenten was de welkomceremonie op Plaza de Banderas in Villa Centroamericana Barranquilla 2018 kort en zakelijk. Een vertegenwoordiger van de burgemeester heette Suriname welkom, waarna delegatieleider Desiré Hooghart kort het woord voerde. Na het uitwisselen van geschenken, werd de Surinaamse vlag gehesen en was het land officieel verwelkomd.
Hooghart was de enige van Suriname die aanwezig was bij de korte ceremonie. Simultaan met de ceremonie werkte zwemcoach Yash Daryanani namelijk een trainingssessie af met zijn pupillen Renzo Tjon-A-Joe en Irvin Hoost in Complejo Acuático Eduardo Movilla. De rest van de Surinaamse sporters is nog niet in Barranquilla.
In Roberto Meléndez Metropolitan Stadium vindt donderdagavond de openingsceremonie plaats. Ook bij die activiteit zal de vertegenwoordiging miniem zijn. Immers, Tjon-A-Joe en Hoost zullen niet participeren, omdat ze moeten rusten. De volgende ochtend komen ze namelijk in actie op de series van de 100 meter vrije slag. De finales zijn in de avonduren.
Tijdens de teach-in op 11 juli in Olympic House had Hooghart bekendgemaakt dat badmintonspeler Sören Opti de vlaggendrager van Suriname zou zijn. Echter, Opti, die ook al die eer te beurt was gevallen tijdens de Rio Olympische Spelen van 2016, reist later af naar Colombia. Besloten is nu dat zwemcoach Daryanani de Surinaamse vlag het stadion binnendraagt.
Schema Suriname tijdens 23ste CAC Games, Barranquilla 2018
20 juli Zwemmen Renzo Tjon-A-Joe 100 meter vrije slag (series)
Irvin Hoost 100 meter vrije slag (series)
* FINALESESSIE START 19:00uur
23 juli Baanwielrennen Jaïr Tjon En Fa Keirin
24 juli Baanwielrennen Jaïr Tjon En Fa 200 meter sprint
25 juli Baanwielrennen Jaïr Tjon En Fa 200 meter sprint (halve finale en finale)
25 juli Zwemmen Renzo Tjon-A-Joe 50 meter vrije slag (series)
Irvin Hoost 50 meter vrije slag (series)
* FINALESESSIE START 19:00uur
26 juli Basketbal (3×3) Suriname vs El Salvador 09:30 uur
Suriname vs Puerto Rico 17:30 uur
Suriname vs Mexico 19:30 uur
27 juli Basketbal (3×3) Suriname vs Dominicaanse Republiek 09:00 uur
Suriname vs Sint Vincent en de Grenadines 17:30 uur
28 juli Basketbal (3×3) Suriname vs Venezuela 12:00 uur
28 juli Beachvolleybal Cheryl Brunings/Sandrina Hunsel
Keven Sporkslede/Joshua Dwarkasing
* Bij zowel de mannen als vrouwen zes groepen van vier
29 juli Atletiek Jurgen Themen 100 meter sprint
Jeffrey Vanan 100 meter sprint
Sunayna Wahi 100 meter sprint
* Eerste ronde om 17:00 uur (mannen) en 17:20 uur (vrouwen); halve finales 20:30 uur (vrouwen) en 20:45 uur (mannen)
30 juli Atletiek finale 100 meter sprint (20:10 uur vrouwen/20:25 uur mannen)
31 juli Atletiek Jeffrey Vanan 200 meter sprint
Sunayna Wahi 200 meter sprint
* Eerste ronde om 18:15 uur (mannen) en 18:30 uur (vrouwen), halve finale om 19:50 uur (mannen) en 20:10 uur (vrouwen)
31 juli Badminton Sören Opti Heren Enkel
1 aug Atletiek finale 200 meter sprint (19:00 uur vrouwen/19:10 uur mannen)
2 aug Atletiek Miguel van Assen hink-stap-springen
* Vanaf 17:45 uur wordt er gesprongen
Locaties:
Zwemmen: Complejo Acuático Eduardo Movilla (50 meter Olympisch zwembad)
Baanwielrennen: Velódromo Alcides Nieto Patiño
Basketbal (3×3): Plaza De La Paz
Beachvolleybal: Centro de Eventos Puerta de Oro – Lote Terranum
Atletiek: Estadio de Atletismo
Badminton: Coliseo Universidad del Norte
N.B.:
– Wijzigingen (vooral qua tijd) voorbehouden
– De aangegeven tijden zijn plaatselijke tijden; het tijdverschil is twee uren: 10:00uur Barranquilla=12:00 uur Suriname
– Met uitzondering van baanwielrennen, dat plaatsvindt in Cali, zijn de andere sporten in Barranquilla
Door: Terence Oosterwolde – VSJS


