De Beerschot-fans hebben woord gehouden. Bij een 4-0-achterstand tegen Antwerp gooiden de fans van Beerschot verschillende keren vuurpijlen op het veld, waardoor de scheidsrechter de match definitief staakte. Wat nu? Normaal gezien werd maandag om 14u00 het laatste kwartier gespeeld, maar Beerschot geeft forfait.
Na 75 minuten gingen Antwerp en Beerschot definitief naar binnen. Scheidsrechter D’Hondt had de wedstrijd afgefloten na herhaaldelijke vuurpijlen op het veld. Sinds vorig seizoen is de regel dat de rest van de wedstrijd op een later tijdstip – maandag om 14u00 al – achter gesloten deuren wordt afgewerkt als die vroegtijdig wordt stopgezet door wangedrag van de fans, vanaf de minuut waarin de stopzetting is gebeurd en met de score op het moment van de stopzetting.
Antwerp en Beerschot moesten in theorie dus nog een kwartier voetballen, maandag om 14 uur zonder supporters. Maar Beerschot heeft beslist om forfait te geven.
De club van wie de supporters verantwoordelijk waren voor de ongeregeldheden – in dit geval Beerschot dus – zullen door de bevoegde disciplinaire instantie gesanctioneerd worden met een (gedeeltelijk) gesloten tribune in de daaropvolgende thuiswedstrijd. Ook andere sancties zoals een boete zijn nog mogelijk. Als de fans in kwestie worden geĂŻdentificeerd door de politie of de club riskeren ze een stadionverbod van twee tot tien jaar.
Bron: Gazet van AntwerpenÂ


