Belgiƫ stelt opnieuw teleur en speelt doelpuntloos gelijk tegen Iran

België heeft ook in zijn tweede groepswedstrijd op het WK zwaar teleurgesteld. Na het verrassende puntenverlies tegen Egypte (1-1) bleef de ploeg van bondscoach Rudi Garcia steken op een doelpuntloos gelijkspel tegen Iran: 0-0. De Rode Duivels kregen kansen genoeg, maar faalden in de afronding en moesten na een rode kaart voor Nathan Ngoy het laatste halfuur met tien man verder. Daardoor laat België opnieuw kostbare punten liggen in Groep G.

Onze zuiderburen domineerden in de eerste twintig minuten van de wedstrijd en kregen veel mogelijkheden, maar kwamen niet tot doelpunten. De gemiste kansen werden de Belgen bijna fataal, want Mehdi Taremi leek in de 27ste minuut de score te openen na een kopie van de vrijetrapvariant van Teun Koopmeiners en Wout Weghorst op het WK 2022 tegen Argentiniƫ. De treffer van de Olympiakos-spits werd uiteindelijk afgekeurd wegens buitenspel en de ploeg van Rudi Garcia kwam met de schrik vrij.

In de tweede helft bleef het spelbeeld hetzelfde. De Belgen hadden constant de bal, maar wisten de kansen niet af te maken. Vooral de kans in de 60ste minuut was levensgroot. Linksback Maxim de Cuyper kreeg de bal voor een bijna leeg doel in het vijfmetergebied voor zijn voeten, maar Iran-doelman Alireza Beiranvand maakte met een uiterste krachtsinspanning een ongelooflijke redding.

Rode kaart

De avond werd voor België nóg pijnlijker, want Ngoy ging kort na de gemiste kans van De Cuyper gigantisch in de fout. De 23-jarige verdediger wilde de bal terug op zijn doelman spelen, maar zijn pass was veel te zacht. Om zijn fout te corrigeren, trok Ngoy aan de noodrem en kon de scheidsrechter niet anders dan een rode kaart geven. Daardoor moesten de Belgen het laatste half uur met een man minder doorbrengen.

Iran hield met een man meer stand en pakte een belangrijk punt. Na het gelijkspel staat zowel Belgiƫ als Iran op twee punten uit twee wedstrijden in Groep G en hebben voorlopig de eerste twee plaatsen in handen, al kunnen Nieuw-Zeeland en Egypte daar later op de avond overheen gaan wanneer zij hun tweede groepswedstrijd afwerken.

Bron: ESPN NLĀ 

Share article

Latest articles