Tot 31 juli zullen er in België geen voetbalwedstrijden worden gespeeld. Dat heeft de Nationale Veiligheidsraad in België woensdag beslist. Daardoor kan het voetbalseizoen niet meer volledig worden afgewerkt. Of op 1 augustus weer kan worden gevoetbald, is nog niet duidelijk.
In theorie laat dat één weekend over waarop nog kan worden gevoetbald. De Europese voetbalbond UEFA heeft zijn lidstaten namelijk gevraagd het huidige voetbalseizoen uiterlijk voor maandag 3 augustus te beëindigen. Op papier zou het dus nog mogelijk zijn de bekerfinale tussen Club Brugge en Antwerp en de promotiefinale tussen OH Leuven en Beerschot op zaterdag 1 of zondag 2 augustus te laten plaatsvinden. In principe zou ook de laatste speeldag van de reguliere competitie dat weekend kunnen worden afgewerkt. In dat geval moet er wel een keuze worden gemaakt tussen de competitie en de bekerfinale.
De vraag is echter nog maar hoe realistisch dat allemaal is. Als voetbal tot 31 juli niet is toegestaan, zullen de profclubs ook geen oefenwedstrijden kunnen spelen om zich voor te bereiden op de hervatting van het seizoen. Daarnaast is er nog het bijkomende risico van mensenmassa’s die zullen samenkomen, wat in België tot 31 augustus is verboden.
De Raad van Bestuur van de Pro League had eind maart al beslist het huidige seizoen te laten stopzetten. Die beslissing moet wel nog worden bekrachtigd worden door alle profclub op de Algemene Vergadering, die na herhaaldelijk uitstel nu staat gepland op vrijdag 15 mei.
Telesport