GolferĀ Rory McIlroy heeft z’n lesje geleerd, maar voor een potjeĀ voetbal kun je hem nog steedsĀ bellen. De nummer ƩƩn van de wereldĀ maakt deze week op het PGA Championship zijn rentree na ruim anderhalve maand uit de roulatie te zijn geweest.
De Noord-IerĀ scheurde beginĀ juli zijn linkerenkelband bij een onschuldig partijtje voetbal met vrienden. “Ik hou van voetbal, vooralĀ omdat het een goed alternatief isĀ voor de sportschool, waar ik niet zo van houd”, zegt McIlroy in aanloop naar de vierde en laatsteĀ major van het seizoenĀ in Whistling Straits,Ā nabij de Canadese grens.
Genieten
“Ik zal er ook niet mee ophouden. Misschien dat ik de volgende keer voorzorgsmaatregelen neem, een enkelbrace bijvoorbeeld. Je moet ook kunnen genieten van je leven. Die balans vind ik belangrijk”, aldus de viervoudig majorwinnaar,Ā die in 2012 en in 2014 het PGA Championship won.
McIlroy (26) sluit uit dat zijn terugkeer een overhaaste beslissing is.Ā Jordan SpiethĀ hijgt hem namelijk inĀ de nek. De 22-jarige Amerikaan beleeftĀ met titels op de Masters en de US Open een fenomenaal seizoen,Ā greep bovendienĀ net naast de eindzege op het British Open en kan McIlroy van de eerste plaats stoten op de wereldranglijst.
Spieth jaagt op troon
“Ik heb vorige week veel getraind in Portugal en deze week in Whistling Straits. Het voelt allemaal goed en stabiel, dus ik ben er klaar voor”, belooft hij. “Maar de opmars van Spieth heeft mijn herstelperiode niet beĆÆnvloed. Ik gaĀ mezelf nietĀ pushen omdat iemandĀ op de wereldranglijst bij mij in de buurt komt.”
“Hij heeft het goed gedaan”, geeft de tweevoudig winnaar toe. “De komende maanden worden interessant en er zal genoeg over ons worden gezegd en geschreven. Maar het moetĀ goedĀ komen als ik ervoor zorg dat ik de komende maanden van het voetbalveld wegblijf.”
Luiten voor vierde keer erbij
Naast McIlroy en Spieth, is ook onze landgenoot Joost LuitenĀ in Wisconsin van de partij. De Zuid-HollanderĀ verschijnt voor het vierde opeenvolgende jaarĀ op de greens van het PGA Championship. In 2012 en 2014 haalde hij het weekend en eindigdeĀ hij als respectievelijkĀ 21ste en 26ste te eindigen. In 2013 miste Luiten de cut.
Bron: nos.nl


