Botic van de Zandschulp heeft zich naar de tweede ronde op Wimbledon geslagen. De tennisser maakte dinsdagmiddag tegen de Italiaan Francesco Arnaldi af waar hij maandagavond mee begonnen was: 7-6, 7-6, 6-4.

Van de Zandschulp lag maandagavond al op overwinningskoers in Engeland, maar toen werd zijn partij stilgelegd vanwege de invallende duisternis.
Aan het begin van de dinsdagmiddag mocht Van de Zandschulp weer aantreden en klaarde hij de klus, al ging het net als het binnenhalen van de eerste twee sets niet makkelijk. Arnaldi bleef ook dinsdag een lastige klant, maar bij zijn derde matchpoint sloeg de Nederlander toch toe.
Voor Van de Zandschulp was de zege op Arnaldi de eerste overwinning sinds medio april in München. Hij gaf daarna geblesseerd op in Madrid, verloor in de eerste ronde op Roland Garros en miste het Libéma Open in Den Bosch door een bovenarmblessure. Ruim een week geleden werd hij in de kwalificaties op Mallorca uitgeschakeld.
In de tweede ronde neemt Van de Zandschulp het op tegen de Spanjaard Alejandro Davidovich Fokina, die de Amerikaan Brendan Holt met 3-0 versloeg. Van de Zandschulp verloor drie van de eerdere vier partijen tegen de Spanjaard, waaronder twee jaar geleden op Wimbledon.
Sensationele exit Alexander Zverev
De eerste sensatie op Wimbledon is een feit. Alexander Zverev is al in de openingsronde van Wimbledon uitgeschakeld.
De als derde geplaatste Duitse tennisser, die nog altijd wacht op zijn eerste grandslamtitel, liet zich in vijf sets verrassen door de Fransman Arthur Rinderknech: 6-7 (3) 7-6 (8) 3-6 7-6 (5) 4-6.
Vorig jaar bereikte Zverev nog de vierde ronde, waarin hij verloor van de Amerikaan Taylor Fritz. Eerder dit jaar verloor Zverev de finale van de Australian Open en op Roland Garros strandde hij in de kwartfinales.
De partij was maandag afgebroken bij een stand van 1-1 in sets. Zverev had bij de hervatting maar weinig vat op de service van Rinderknech, die in het dubbelspel samen tennist met de Nederlander Sander Arends.
Jannik Sinner eenvoudig door op Wimbledon
Jannik Sinner (23) heeft zich op eenvoudige wijze geplaatst voor de tweede ronde. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg zijn landgenoot Luca Nardi in drie sets: 6-4, 6-3, 6-0. Sinner speelt nu tegen de Australiër Aleksandar Vukic. Sinner haalde in 2023 de halve finale op Wimbledon, zijn beste prestatie in Londen tot dusver.
De Italiaan Lorenzo Musetti werd uitgeschakeld. De nummer 7 van de wereld verloor met 2-6, 6-4, 5-7, 1-6 van de Georgische qualifier Nikoloz Basilashvili.
Bron: Telegraaf
Foto’s: Getty Images & ANP/HH


