Burleson, Amoekoni, Salarbaks en Alfaisie naar Pan-Amerikaans damkampioenschap

tromoto nv

PARAMARIBO — Nationaal kampioen Johannes Alfaisie, runner-up Guno Burleson, nummer drie Arief Salarbaks en nummer vier Edson Amoekoni zijn dinsdag naar Costa Rica afgereisd. In het Midden-Amerikaanse land zullen ze vanaf vrijdag participeren in het 22ste Pan-Amerikaanse damkampioenschap. Het regionale toernooi, dat aanvankelijk in 2023 had moeten worden gehouden, eindigt op 13 april.

Het bestuur van de Surinaamse Dambond (SDB) zegt dat het kabinet van de president de tickets, vierhonderd US dollar handgeld per persoon en het inschrijfgeld (honderd US dollar) heeft gesponsord. Het geld werd maandag overgedragen door Alven Roosveld, vertegenwoordiger van het staatshoofd.

“Het bestuur rekent erop dat de dammers Suriname wederom op de kaart zullen zetten en dat hun inzet zal worden beloond”

Met de afvaardiging van met name Amoekoni is het één en ander te doen geweest. Hoewel hij voldoende verlofdagen had, werd in eerste instantie geweigerd hem ‘bijzonder verlof’ te verlenen om te kunnen participeren.

In een schrijven aan de bond personeel Stichting Bankbeveiligingsdienst Suriname schreef algemeen directeur S. Bhola dat vanwege onderbezetting van de dienst er geen goedkeuring kon worden verleend aan het verzoek. Zaterdag kwam het ‘verlossende’ nieuws dat Amoekoni alsnog kan afreizen.

Voorgaande edities

In 2022 tijdens de 21ste editie was Burleson titelverdediger. Hij kon het kampioenschap niet prolongeren en eindigde als tiende met elf punten uit negen partijen. Arwien Bhagwandas en William Orie werd elfde en achttiende met respectievelijk tien om acht punten.

Als kampioen en semikampioen kwalificeerden de Haïtianen Makendy Saint Juste (veertien punten) en Louis Tallien (dertien) zich voor het wereldkampioenschap dammen. Op de derde plaats eindigde Rafael Angel Mejia uit de Dominicaanse Republiek (twaalf punten). Aan de editie van 2022 deden dertig dammers mee.

Het SDB-bestuur, dat zegt als één man te staan achter de delegatie, rekent erop dat de dammers Suriname wederom op de kaart zullen zetten en dat hun inzet zal worden beloond. Burleson heeft drie keer – 1993, 1997 en 2018 – het Pan-Amerikaans damkampioenschap gewonnen. Op de all-time list zijn alleen de Amerikaan Iser Kuperman (1983, 1985, 1987 en 1995) en Allan Silva van Brazilië (2011, 2013, 2015 en 2016) vaker gekroond tot regionaal damkampioen.

dwtonline.com

Share article

Latest articles