Charlotte Kool sprint in Den Haag naar geel in Tour de France Femmes, botte pech voor Lorena Wiebes

Voor Kool is het haar eerste ritzege in de Tour. De 25-jarige renster uit Blaricum boekte al wel achttien profzeges, waaronder een etappe in de Baloise Ladies Tour eerder dit jaar, maar beleefde in Den Haag het voorlopige hoogtepunt van haar carrière.

,,Ik heb normaal altijd wel mijn woordje klaar, maar nu ben ik toch even stil”, reageerde Kool bij de NOS. ,,Alles komt samen vandaag. Dit is heel bijzonder, hier heb ik altijd op gehoopt. Mijn trainer zei al dat ik een lange sprint aan moest kunnen. Ik heb er echt voor gevochten en het bleek genoeg te zijn.”

Op gepaste afstand van de renster van DSM-firmenich kwamen de Finse Anniina Ahtosalo en Elsa Balsamo als respectievelijk tweede en derde over de finish. Marianne Vos finishte als vijfde, Mylène de Zoete was de derde Nederlandse in de top tien.cv

Ploegleider Albert Timmer vond ook dat iedereen in het team trots mag zijn. ,,Iedereen is ook echt blij. Als je een etappe in de Tour wil winnen, is het het beste om meteen de eerste te winnen”, verwees hij ook al naar de Tour de France bij de mannen waar dsm-firmenich PostNL eind juni de eerste etappe won. ,,Het team heeft het echt goed gedaan. We hadden een goed plan en hebben daaraan vastgehouden en de manier waarop Charlotte het heeft afgemaakt, was van een heel hoog niveau.”

Botte pech voor Wiebes

Wiebes was als grote favoriete begonnen aan de etappe die aan het begin van de middag onder grote belangstelling op gang werd geschoten in Rotterdam. Net toen ze aan haar sprint wou beginnen, reed er echter iemand tegen haar derailleur aan, waardoor ze op slag kansloos was.

,,Alles ging perfect, maar opeens reed iemand tegen haar achterwiel aan”, legde ploeggenoot Demi Vollering uit. ,,Ze had zich hier zo graag willen laten zien. Als je dan niet eens mee kán sprinten, dan is dat enorm balen. Ze was na de finish enorm in tranen en ik treur met haar mee. Ik denk wel dat ze het hier had afgemaakt, want ze was heel erg gebrand om te winnen. Dit is niet hoe je wil eindigen.”

tromoto nv

Bergtrui voor Italiaanse

De wielrensters vertrokken om 12.15 uur bij het Depot Boijmans Van Beuningen voor een geneutraliseerd deel door Rotterdam en kregen na ruim een half uur het officiële startsein. Het tempo ging omhoog, maar echte ontsnappingen bleven aanvankelijk uit. De eerste aanval kwam van de Poolse Agnieszka Skalniak-Sójka, de Italiaanse Gaia Masetti en Iurani Blanco uit Spanje, maar veel ruimte kregen ze niet.

De Italiaanse Cristina Tonetti demarreerde met nog 78 kilometer te gaan en wist een voorsprong van ongeveer een minuut op te bouwen. Ze ging ook als eerste door de Maasdeltatunnel en pakte aan het einde van de tunnel de 2 punten voor de bergtrui, die ze nu tot het einde van de etappe van woensdag in haar bezit heeft. Marianne Vos won de tussensprint op Groeneweg in het Westland. In de eindsprint moest ze vervolgens echter haar meerdere erkennen in Kool.

De derde editie van de Tour de France Femmes vindt voor een groot deel plaats op Nederlandse bodem. Morgen is er eerst een ochtendetappe van Dordrecht naar Rotterdam, waar vervolgens in de middag een individuele tijdrit wordt verreden. Woensdag wordt vervolgens koers gezet van Valkenburg naar Luik. Zondag is de ontknoping van de rittenkoers met een loodzware etappe naar Alpe d’Huez.

Bron: destentor.nl

Share article

Latest articles