Cruijff: Real blunderde met Zidane

Johan Cruijff vindt dat Real Madrid vorig jaar heeft lopen prutsen door Zinedine Zidane zonder diploma aan te stellen als trainer van het reserveteam. ,,Ze hebben het probleem zelf veroorzaakt, want Real Madrid wist dat hij een diploma nodig had.”

El Salvador snapt er niets van, want de Fransman mocht als straf drie maanden lang niet voor de groep staan. ,,Je moet alles wel legaal doen”, zegt hij tegen El Mundo. ,,Real heeft hiermee echt geblunderd.”

De legendarische nummer 14 is voorstander van de trainerscursus, maar vindt dat er uitzonderingen gemaakt moeten worden. ,,Er zijn er maar weinig die zo goed waren als hij. We kunnen niet van hem vragen om iets te leren wat hij bewezen heeft allang te kunnen.”

Hij vervolgt: ,,Dit hebben we in Nederland veranderd. Nu kan je daar als assistent bij het Nederlands elftal, zoals De Boer, Van Basten, Rijkaard en Koeman, automatisch het vak leren en dat zorgt voor een juiste kwalificatie.” Zelf maakte Cruijff iets soortgelijks mee toen hij net trainer werd. ,,Ik moest vier jaar de collegebanken in. ‘Ben je gek?!’, zei ik. Hoe gaat iemand mij technische dingen uitleggen als ik meer weet dan hij?’

Share article

Latest articles