‘Dan had Oranje binnen 2 minuten rood gekregen’

Engeland leek tegen Italië op een nipte zege af te steven, totdat de Italianen in de 87e minuut aan de discutabele gelijkmaker kwam. Het werd 1-1.

Op basis van videobeelden kende de arbitrage een penalty toe, die Lorenzo Insigne werd benut. Na het zien van de beelden besloot arbiter Deniz Aytekin dat James Tarkowski de Italiaan Federico Chiesa op onreglementaire wijze had gevloerd.

“Ik denk dat de regel is dat het heel duidelijk moet zijn. Dat is deze situatie zeker niet. Je kan hier de hele dag over discussiëren”, liet bondscoach van Engeland, Gareth Southgate weten. “Ik denk niet dat VAR (het videosysteem, red.) hierin duidelijkheid geeft.”

“Het lijkt erop dat Tarkowski op zijn voet staat, maar Chiesa ging toch al naar de grond”, vervolgde Southgate tegenover de BBC. “Het systeem kan succesvol zijn. Als we dat systeem tegen Nederland (afgelopen vrijdag in Amsterdam, red.) hadden gehad, zouden we een penalty hebben gekregen en had de tegenpartij binnen twee minuten rood gehad.”

Telesport

Share article

Latest articles