Op het programma stond vanavond dan gelijk de kraker tussen Broki en Inter Moengotapoe; na een ruststand van 1 – 3 eindigde deze wedstrijd in een 1 – 4 zege voor Inter.
Al vroeg in de wedstrijd maakte Cerezo Haabo de 1 – 0 door goed in te lopen op een voorzet vanuit links; hierbij was hij zijn oud ploeggenoot Amoeferie ietwat te snel af.
Maar lang zou de 1 – 1 niet op zich laten wachten; Donnegey Fer, aan wie veels te veel ruimte werd geboden, omspeelde zijn tegenstander en schoot omberispelijk de bal in de lange hoek.
Niet veel later werd Inter wederom heel gevaarlijk en was de Broki-sluitpost Godfried genoodzaakt aan de noodrem te trekken; strafschop voor Inter. Joel Baja schoot feilloos de 2 – 1 in.
Inter kwam langzaam aan beter in het spel en maakte het Broki alsmaar moeilijker in haar spel te komen. Waar trainer Mannen eventueel hoopte met deze stand de rust in te gaan zou de voorsprong echter vergroot worden. Vitorino Pinas werd loepzuiver aangespeeld en deze werkte met een half geraakt schot de 3 – 1 naar binnen.
In het slot van de 1ste helft kreeg Cronie een uitgelezen kans op de 4 – 1, maar de oud Leo Victor speler zijn lob miste te veel richting.
In de 2de helft had Broki geen ander keuze dan aan te vallen; hierdoor kon Inter bij vlagen gevaarlijk uitbreken. Na een minuut of 10 spelen namen de Moengonezen de wedstrijd weer compleet over; alle lange ballen richting het doel van Inter waren een prooi voor de ervaren Baja en de overige verdedigers.
Uit het niets zou Broki toch weer een droomkans krijgen; doelmam Doorson gaf een barslechte pass , welke door Akoi onderschept werd. De 1ste handeling was goed, maar de eindpass miste zuiverheid.
Kort voor tijd zag Jozef Joekoe de ingevallen Kwassie falen in een 1 tegen 1 situatie met de keeper. Inter zou desondanks toch weer tot scoren komen; Miguel Molle, net een minuut ingebracht voor Fer, werd heel goed diep gespeeld door Wijks en kogelde het leder het dak van het doel in; 4 – 1 voor het sterren ensemble van Inter Moengotapoe. Dit werd ook de eindstand. De lang naar uitgekeken start van de SVB – 1ste divisie is een feit.


