Hooghart gekozen in Executive Commitee Caribbean Tabletennis Federation

Op woensdag 23 oktober is er tijdens de 19de senioren kampioenschappen tafeltennis in Cuba de Annual General Meeting gehouden van de Caraibische Tafel tennis Federatie. Tijdens deze vergadering was op de agenda geplaatst, de verkiezing voor een nieuw te kiezen bestuur voor de CRTTF periode 2014-2016. Juan vila werdt wederom gekozen als President van de CRTTF (Dominicaanse Republiek) de overige functies en personen in het bestuur zijn alsvolgt

– Terry Mathews 1st vice president st lucia

– ivan Santos deputy vice president

Executive Commitee

– Desire Hooghart Suriname

– Jean mitchel van Martinique

– Amado Bode van Cuba

Desire werd voorgedragen door de vertegenwoordiger van de Dominicaanse Republiek en zijn kandidatuur werdt unaniem aangenomen door de overige leden. Hij werd gelijk samen met de technical Director van het Caraibisch gebied, hr. Bop Roopnarine en de president van CRTTF geplaatst in een commissie om de statuten van de organisatie te herzien. De deadline voor indienen van de draft is gepland voor eind november en zal gepresenteerd worden tijdens een meeting in Puerto Rico tijdens de u11-u13 kampioenschappen in Dec dit jaar.

Tijdens de vergadering is verder besproken de kinder ziektes waarmee de organisatie te kampen heeft. De financiele achterstanden van de aangesloten organisaties en de participatie van de landen aan evenementen. Er is ook stilgestaan bij de progressie van latijns amerika waartoe ook het caraibisch gebied behoord op de wereld ranglijst tafeltennis. De opdracht is dat alle landen zich verantwoordelijk opstellen mbt de ontwikkeling van de sport zodat elke speler de kans heeft op de wereld ranglijst voor te komen.

Voor de organisatie is het ook van belang dat landen en overheden het op zich nemen om de verschillende wedstrijden in hun land te organiseren.  Het gaat hier om

– u11, u13 caraibische kampioenschappen

U11,u13 latijns amerikaanse kampioenschappen

U15, u18 “”.             “”””.

Senioren en masters Caraibische kampioenschappen

Tijdens zijn bezoek aan Cuba had desire ook contact met Erik Veenendal van Bonaire. Erik is initiatiefnemer en voorstaander van het jaarlijks organiseren van de Dutch Caribbean open Championships. Hij overhandigde een document aan de heer Hooghart, waarbij de vier landen, Suriname, Bonaire, Curacou en Aruba een protocol tekenen voor het jaarlijks organiseren van voornoemde games en dat om de beurt deze in elkaars land wordt georganiseerd. Hooghart wenst zich sterk te maken om samen met de STTB, de overheid en het SOC in 2016 de Dutch Caribbean open Championships in Suriname te organiseren.

Ook is er met de President van de Cubaanse Federatie gesproken over het ter beschikking stellen van trainers, aangezien die mogelijkheden nu versoepeld zijn. Op dit moment hebben de Dominicaanse republiek, Barbados en grenada al de beschikking over cubaanse trainers. De Cubaansecollega gaf te kennen op een formeel schrijven te wachten van de STTB en dan is men zover om zaken te doen.

De verdere stappen voor de heer Hooghart zijn de besprekingen met de LATTU aangezien Suriname door haar geografische ligging ook deel uitmaakt van Latijns Amerika. Binnen de Latijnsamerikaanse organisaties zijn er ook verkiezingen opkomst. De huidige President van de CRTTF pleit voor een mogelijkheid dat er gewerkt wordt naar een beurten systeem tussen de 3 regionen, namelijk zuid amerika, midden amerika en het caraibisch gebied. Hij wenst zich kandidaat te stellen voor het Presidentsschap van de Lattu. Als de caraibische organisaties hun contributie optijd betalen en participeren tijdens de komende verkiezingen maakt Juan Vila zeker kans.

De heer Hooghart deed ook de belofte om zich sterk te maken voor de actieve senioren spelers in Suriname vanaf 18 jaar voor deelname aan de senioren kampioenschappen in Martinique volgend jaar.

Share article

Latest articles