DEN HAAG – Dirk Kuyt is de belangrijkste kandidaat om trainer te worden van ADO Den Haag. De 104-voudig international, die Feyenoord in 2017 kampioen maakte en afgelopen jaar zijn diploma coach betaald voetbal binnensleepte, moet technisch leiding gaan geven aan de Hagenaars in de Keuken Kampioen Divisie.
Als ADO Den Haag zondag naar de Eredivisie was gepromoveerd zou hij ook de belangrijkste man zijn om interim-coach Giovanni Franken op te volgen. Het bestuur van de club, die na een krankzinnige avond via strafschoppen werd uitgeschakeld in de strijd om het laatste Eredivisie-ticket, heeft behoefte aan een duidelijke koers en een trainer die de vele emoties beter kan beteugelen.
Na het vertrek van Giovanni van Bronckhorst dacht Kuyt in beeld te zijn voor de rol van hoofdtrainer bij Feyenoord, maar de club ging voor een oude bekende en besloot in zee te gaan met Dick Advocaat.
Met Kuyt haalt ADO Den Haag wel een coach in huis die ongelooflijk veel ervaring in de top heeft. In Nederland won de Katwijker met FC Utrecht de KNVB-beker en na zijn terugkeer uit het buitenland dus de landstitel en nog een KNVB-beker. In de tussenliggende periode speelde hij jarenlang bij Liverpool, waar hij de League-Cup won, waarna hij in Turkijke kampioen werd met Fenerbahce. Met Oranje speelde hij de WK-finale in 2010 en in 2014 werd hij derde op het WK.





