Djokovic verslaat Nadal in finale Peking

Novak Djokovic heeft voor de zesde keer het tennistoernooi van Peking gewonnen. De Servische tennisser versloeg de Spanjaard Rafael Nadal in de finale met overtuigende cijfers: 6-2 6-2.

Djokovic, de nummer 1 van de wereld, won het toernooi in de Chinese hoofdstad al in 2009, 2010, 2012, 2013 en 2014. Nu kan hij ook de editie van 2015 op zijn palmares bijschrijven. Djokovic kreeg slechts twee breakpoints tegen in de eerste set en werkte die bovendien weg. Nadal daarentegen serveerde beduidend minder sterk dan de Serviër en kreeg vier service-breaks om de oren.

Toch was de wedstrijd van een prima niveau en Nadal vocht voor wat hij waard was. De tennissers bestreden elkaar vanaf de baseline met harde klappen en maakten er een vermakelijke partij van. Djokovic was echter net wat sterker.

,,Dit is het toernooi waarop ik in mijn loopbaan het meest succesvol ben. Ik heb de Australian Open vijf keer gewonnen, maar Peking brengt me geluk. Ik blijf hierheen komen”, zei de Serviër, die zich nog bekommerde om zijn tegenstander. Nadal werd in de tweede set verzorgd aan zijn enkel. ,,Ik hoop dat zijn voet in orde is en dat hij volgende week kan spelen. Het is altijd mooi om tegen hem te strijden op een groot toernooi.”

Nadal, die dit jaar mede door blessures niet al te best presteert en daardoor nu achtste van de wereld is, put moed uit de finaleplaats in Peking. ,,Ik ben elke wedstrijd beter geworden. De zeges geven me veel energie voor volgend jaar.

Bron: ad.nl

Share article

Latest articles