De moeder van de keeper haalde maandag de award op tijdens de ceremonie in Rio de Janeiro. “Namens Chapecoense wil ik iedereen bedanken voor hun medeleven en gebeden”, zei de vrouw toen ze de prijs voor haar zoon in haar handen kreeg.
“Dat de toekomstige strijders van Chapecoense net zo zullen zijn als de strijders die we verloren hebben.”
Finaleplaats
Danilo (31) zorgde met een belangrijke redding in de laatste minuten van de halve finale tegen San Lorenzo mede voor de finaleplaats van Chapecoense in de Copa Sudamericana. Onderweg naar de finale in Colombia crashte het vliegtuig waarin de selectie zat.
Daarbij kwamen 71 mensen om het leven, onder wie ook Danilo. De doelman werd door hulpverleners levend uit het wrak gehaald, maar bezweek later in het ziekenhuis alsnog aan zijn verwondingen.
De Zuid-Amerikaanse bond Conmebol riep Chapecoense uit tot winnaar van de Copa Sudamericana, waardoor de club volgend jaar in de Copa Libertadores speelt.
Chapecoense gaat met veel nieuwe spelers deelnemen aan de Braziliaanse Serie A die in januari van start gaat.
Door NU.nl