Dorus de Vries beleeft als schietschijf hoogtepunt in Camp Nou

Jasper Cillessen koesterde lang de hoop om gisteravond tegen Celtic in de Champions League zijn tweede wedstrijd voor FC Barcelona te spelen maar eerste keeper Marc-André Ter Stegen was net op tijd hersteld van zijn hamstringblessure.

Toch kwam er in Camp Nou een Nederlandse sluitpost in actie. Dorus de Vries uit Beverwijk is 35 jaar en heeft er een halve carrière lang Brits voetbal op zitten bij bescheiden maar fraaie clubs als Dunfermline Athletic, Swansea City, Nottingham Forest, Wolverhampton Wanderers. Europees voetbal was tot gisteren nieuw voor hem.

Dan is Champions Leaguevoetbal in Nou Camp op dinsdagavond tegen Barcelona toch een fraai hoogtepun al verloor hij met ruime cijfers (7-0). Het was een hoogtepunt van een paar minuten want de voormalige keeper van Telstar en ADO Den Haag had net de pech dat Barcelona afgelopen weekeinde tegen een onverwachte nederlaag was aangelopen tegen Alavés.

Zonder sterren als Lionel, Messi en Neymar in de basis. De drie steraanvallers waren er gisteren wél bij vanaf het begin en ze hadden er zin in. En ja, dan is het moeilijk keepen. Het resulteerde al vroeg in de eerste treffer van de Catalanen en daar kon De Vries ook niet veel aan doen.

Door een eendrachtige samenwerking tussen Neymar en Messi was die voorsprong al gauw verdubbeld terwijl tussendoor Cillessen’s concurrent Marc-André Ter Stegen zich onderscheidde met het stoppen van een strafschop van de Franse aanvaller Moussa Dembélé. De hoop op een goed Schots resultaat werd erdoor definitief in de grond geboord.

Een soort van schietschijf werd De Vries pas echt in de tweede helft toen hij onder andere een vrije trap van Neymar moest slikken, een wondertreffer van Andrés Iniesta en Lionel Messi zijn zesde hattrick in de Champions League zag maken. Zondag in de uitwedstrijd tegen Inverness heeft De Vries met Celtic weer een gerede kans om de nodige reddingen te verrichten.

Door AD.nl

Share article

Latest articles