In de spectaculaire vierde etappe van de Ronde van Italië heeft Tom Dumoulin de roze trui teruggepakt. De Limburger van Giant reed een ijzersterke etappe en was zelfs nog dicht bij ritwinst.
Een kleine 25 kilometer verder was het tempo in het peloton zo ver gezakt dat Kittel weer aan kon sluiten. Richting de laatste hellingen was het de Movistar-ploeg van Alejandro Valverde en Andrey Amador die het tempo ging bepalen. De rappe Spanjaard had vooraf al aangekondigd dat de aankomst van vandaag hem wel zou liggen.
Kittel moest de grote groep wederom laten gaan, terwijl er vooraan een nieuwe kopgroep ontstond. Aan de voet van de steile Via del Fortino ontplofte het peloton in de achtervolging op de uitdunnende kopgroep. Op de klim toonde Steven Kruijswijk zich sterk door steeds vooraan te blijven bij de andere grote namen. Diego Ulissi was de enige die uit de greep van het peloton kon blijven en pakte de ritzege.
Dumoulin kwam op vijf seconden als tweede over de streep, net voor Kruijswijk. De Limburger heeft door bonificatieseconden nu 20 seconden voorsprong op Bob Jungels. Kruijswijk staat op 24 tellen 4e.
Telesport


