Tom Dumoulin heeft grote indruk gemaakt in de eerste bergetappe in de Ronde van Italië. De drager van de roze trui reed bergop weg bij zijn concurrenten en pakte zo zelfs wat extra tijd. De dagzege ging op prachtige wijze naar Tim Wellens.
Slotklim
Die voorsprong was een minuutje teruggelopen bij het begin van de 18 kilometer lange slotklim. Daarop viel de kopgroep uit elkaar. Ligthart ging als eerste overboord, Wellens ging solo op jacht naar de dagzege. Onder druk van de Astana-mannen dunde het peloton ondertussen flink uit.
Dumoulin kwam in het eerste groepje achtervolgers als vierde over de streep. Steven Kruijswijk zat daar niet ver achter met de andere klassementsrenners. De enige tegenvallers van de dag voor de twee Nederlanders waren de tweede plek van Jakob Fuglsang en de derde plek van Ilnur Zakarin, die daardoor bonificatieseconden pakten.
Telesport


