Düsseldorf maakt kennis met deelnemers Tour

Op de Burgplatz in Düsseldorf zijn vanavond de 198 deelnemers aan de Tour de France gepresenteerd.

Als eerste ploeg verscheen Team Sunweb op het podium, met daarin de Nederlandse renners Laurens ten Dam, Roy Curvers, Mike Teunissen, Albert Timmer en Ramon Sinkeldam, de nationaal kampioen. De ruim 10.000 Duitse toeschouwers klapten voornamelijk voor hun landgenoten Nikias Arndt en Simon Geschke.

De 22 deelnemende ploegen meldden zich ƩƩn voor ƩƩn op het podium, waar ze werden voorgesteld door de Duitse oud-wielrenners Jens Voigt en Marcel Wüst. Robert Gesink herhaalde als kopman van LottoNL-Jumbo, de enige Nederlandse formatie in de Tour, dat etappezeges behalen het doel is van zijn ploeg. ,,De bolletjestrui? Misschien komt dat later wel, maar in eerste instantie gaan we voor een etappe”, zei Gesink in zijn beste Duits.Ā ,,Ik woon op 6 kilometer van de Duitse grens, dus ik spreek het aardig.”

Team Sky verscheen met titelverdediger Chris Froome als laatste op het podium. ,,Ik kijk ernaar uit om te racen”, zei de Brit in zijn nieuwe witte tenue, voorzien van zijn naam op de rug. Zijn Spaanse concurrent Alberto Contador gaat de Tour ook in een wit shirtje rijden, bleek bij de presentatie van Trek-Segafredo. Contador krijgt hulp van onder anderen Bauke Mollema en Koen de Kort.

Tony Martin, de Duitse kampioen tijdrijden, kondigde aan zaterdag tijdens de openingstijdrit over 14 kilometer door Düsseldorf vol voor het geel te gaan. ,,Ik heb er enorm veel zin in, ik voel me goed en wil het geel pakken”, aldus de renner van Katoesja.

Bron: ad.nl

Share article

Latest articles