Louis van Gaal heeft vrijdag met Manchester United ook de tweede competitiewedstrijd van het seizoen gewonnen. Opnieuw hadden de ‘Mancunians’ aan één doelpunt genoeg. Adnan Januzaj, die voor het eerst in een half jaar weer eens in de basis mocht beginnen van Van Gaal, besliste het duel met Aston Villa: 0-1. De Belgische aanvaller schoot in de 29e minuut raak op aangeven van Juan Mata.
Daley Blind en Memphis Depay hadden opnieuw een basisplaats gekregen van oud-bondscoach Van Gaal. Topaankoop Depay haalde net als vorige week tegen Tottenham Hotspur het einde niet. De oud-PSV’er werd in de 82ste minuut gewisseld, nadat hij kort daarvoor een grote kans op de tweede treffer had gemist. Manchester United had vorige week een eigen doelpunt van Kyle Walker nodig om de Spurs te verslaan bij de start van de Premier League.
Van Gaal verraste door Januzaj een basisplaats te geven op Villa Park. De Belgische international zat tegen Tottenham niet eens bij de selectie, maar kreeg in Birmingham een plekje achter spits Wayne Rooney. Depay startte aan de linkerkant, waar hij regelmatig landgenoot Leandro Bacuna tegen kwam. De Argentijnse keeper Sergio Romero verdedigde opnieuw het doel van de Engelse recordkampioen. Van Gaal doet voorlopig geen beroep op David de Gea, die al wekenlang wordt genoemd als de nieuwe doelman van Real Madrid. De Nederlandse manager heeft De Gea niet nodig zolang de Spaanse sluitpost met zijn hoofd in Madrid zit.
Overtuigend was het opnieuw niet wat de miljoenenploeg van Van Gaal liet zien. Toch pakte ManUnited wederom de winst, uitgerekend dankzij Januzaj. Van Gaal mag zich daarom met zijn ploeg koploper in Engeland noemen.
Bron: ad.nl


