- Uitslag Intern Toernooi Judoclub Sonkei d.d. zaterdag 25 november 2023
- Zeker is Zeker Family Speurtocht 2023 – Plezier voor het Hele Gezin!
- Omar Khan verrassende bondscoach van Guyana: ‘Huh, bent u Nederlands? Hoe kan dat?’
- WK voetbal 2027 kan miljoenen meer opleveren dan eerdere EK’s
- Barça heeft captain Sergi Roberto terug, succesvolle operatie Gavi
- Herstelde PSV’ers Lang, Obispo en Mauro Júnior reizen ook mee naar Sevilla
- Cristiano Ronaldo laat gegeven strafschop terugdraaien na schwalbe
- Red Bull moet door dominantie Max Verstappen meer inschrijfgeld dan ooit betalen
- GRANT, AYTON LEAD THE TRAIL BLAZERS TO A 114-110 VICTORY OVER THE PACERS
- FORMER CLIPPERS JACKSON AND JORDAN CARRY NUGGETS PAST LOS ANGELES 113-104 WITHOUT JOKIC
Eigenaar Atalanta wil Chelsea ook overnemen van Abramovich
- Geplaats op: 12/04/2022

De Amerikaanse investeerder Stephen Pagliuca heeft interesse om Chelsea over te nemen van de Russische miljardair Roman Abramovich. Pagliuca wil deze week een bod op de Engelse voetbalclub doen. Hij is al mede-eigenaar van de Amerikaanse NBA-basketbalclub Boston Celtics en hij kocht zich eerder dit jaar in bij de Italiaanse voetbalclub Atalanta, waar de Oranje-internationals Marten de Roon, Teun Koopmeiners en Hans Hateboer spelen.
De Europese voetbalbond UEFA staat niet toe dat twee clubs van dezelfde eigenaar in een Europees toernooi spelen. Pagliuca moet dus mogelijk weer een deel van zijn aandelen in Atalanta verkopen als hij eigenaar van Chelsea wil worden. De Amerikaanse wenste de ’Blues’ alvast „veel succes” voor de return in de kwartfinales van de Champions League tegen Real Madrid. De titelverdediger moet dinsdagavond in Madrid een achterstand van 3-1 zien goed te maken. „Ik hoop in de return op een comeback die de geschiedenisboeken in gaat.”
Abramovich maakte begin maart bekend dat hij Chelsea wil verkopen, als gevolg van de militaire inval van Rusland in Oekraïne. Kort daarna werd de zakenman vanwege zijn Russische connecties op een Britse sanctielijst gezet. Chelsea heeft daardoor nu met veel (financiële) restricties te maken.
De Amerikaanse bank Raine Group begeleidt het verkoopproces. Diverse partijen hebben al interesse getoond in de overname van de club, zoals de Amerikaanse familie Ricketts, die al eigenaar is van honkbalclub Chicago Cubs.
Telesport