Om de onvrede bij fans en coureurs weg te nemen, zijn alle F1-stakeholders vandaag tijdens een vergadering een aantal beperkte ‘verfijningen’ overeengekomen die voor meer spektakel en veiligheid moeten zorgen op de circuits.

Een groot struikelblok voor de coureurs: het continue sparen en bijladen van de batterij. Als de nieuwe voorstellen straks definitief goedgekeurd worden, gaan de regels rondom energiemanagement vanaf het volgende raceweekend in Miami (1-3 mei) enigszins op de schop.
Coureurs mogen per kwalificatieronde straks iets minder energie regenereren (een daling van 8 megajoule naar 7 megajoule). Beoogde effect is dat het overmatig energie sparen zo wordt tegengegaan en dat coureurs weer meer vol gas kunnen rijden.
Tegelijkertijd gaat het elektrische piekvermogen van het zogenaamde ‘superclippen’ omhoog van 250 kilowatt naar 350 kilowatt. Coureurs zijn straks minder tijd kwijt aan het opladen van de batterij en kunnen zich zo beter focussen op het racen zelf. Het aantal raceweekenden waar lagere energielimieten van kracht kunnen zijn, is ook uitgebreid van acht naar twaalf races.
Ook in de races zelf gaat de hogere piek gelden, wat moet leiden tot stabieler en veiliger racen. Om na het recente incident met Oliver Bearman gigantische snelheidsverschillen op rechte stukken te voorkomen, wordt er straks een maximum gezet op de extra boost waar coureurs de beschikking over hebben.
De inzet van de elektrische motor blijft op 350 kilowatt in de acceleratie- en inhaalzones, maar wordt op de andere delen van de circuits beperkt tot 250 kilowatt.
Veiligheidssysteem voor start
Om te voorkomen dat coureurs bij de start met (bijna) lege accu’s staan, wordt straks een veiligheidssysteem geïntroduceerd die auto’s detecteert die gevaarlijk traag op gang komen.
Minder zichtbaar in de eerste drie raceweekenden, maar na klachten van coureurs wordt ook de temperatuur van de bandenwarmers van de regenbanden iets warmer afgesteld, wat voor meer grip en betere prestaties moet zorgen. Om wheelspin in de regen tegen te gaan, wordt ook het maximale elektrische vermogen in de regen verlaagd.
Al deze voorstellen worden nu ter stemming voorgelegd aan de FIA ​​World Motor Sport Council, met het idee om ze in te voeren vóór de Grand Prix van Miami op 3 mei. De voorstellen over de herziening van de startprocedure worden sowieso tijdens dat weekend getest en geanalyseerd.
Wat betekent dit voor Verstappen?
Voor Max Verstappen, de meest uitgesproken tegenstander van de huidige technische reglementen, zullen deze aanpassingen slechts het begin zijn op weg naar beter. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull vergeleek de sport al met Formule E on steroids en maakte meermaals de vergelijking met Mario Kart.
Hij vindt de fiftyfifty verhouding tussen power van de verbrandingsmotor en de accu helemaal niets, maar aan die verhoudingen wordt voorlopig niet gesleuteld. Daar zijn fysieke veranderingen aan ontwerp van accu en auto voor nodig.
Verstappen gaf eerder al aan dat grootscheepse veranderingen ook niet tijdens een lopend seizoen te verwachten zijn. Dat is meer iets voor na 2026, als het al zo ver komt.

De slow starters krijgen straks automatisch een elektrische boost (zonder sportief voordeel) om klappers van achteropkomend verkeer te voorkomen. Bovendien gaan er meteen waarschuwingslampen knipperen op de auto’s die niet lekker op gang komen op de startgrid.
Bron: AD.nl


