De toeschouwer die zondag een grote valpartij veroorzaakte in de Ronde van Frankrijk, is geïdentificeerd. Dat schrijft de krant Le Parisien. Het gaat om iemand uit de buurt van Annecy.
Tijdens de Alpenrit van Les Gets naar Saint-Gervais werd het peloton opgeschrikt door een grote valpartij in Aviernoz. De fan die een selfie wilde maken met zijn mobiele telefoon raakte Sepp Kuss van Jumbo-Visma, die uit balans raakte en ten val kwam. Zijn ploegmaten Nathan van Hooydonck en Dylan van Baarle gingen ook tegen de grond. Ongeveer twintig renners waren betrokken bij de valpartij.
Het parket van Annecy wacht af of Kuss al dan niet een klacht gaat indienen en beslist daarna welke acties er eventueel zullen worden ondernomen.
Tekst gaat verder onder de video. Video: Wout Poels won zondag de vijftiende etappe van de Tour de France. Hij viel zijn goede vriend Pieter na afloop in de armen.
Ploegleider Arthur van Dongen liet dinsdag op Radio 1 weten dat Jumbo-Visma overweegt aangifte te doen tegen de bewuste toeschouwer. „We gaan zeker proberen de onkosten, die natuurlijk enorm groot zijn en dan met name materiële schade, proberen te verhalen op de persoon die door de politie is getraceerd”, zei hij. Kuss, Van Hooydonck en Van Baarle reden de etappe uit, maar ze zijn volgens Van Dongen wel behoorlijk gehavend. „Veel kneuzingen en schaafwonden. In de laatste week gaat dat zeker wel doorwegen.”
telegraaf.nl







