Fans: Formule 1 te duur en saai

De fans van de Formule 1 omschrijven de sport als duur, te technologisch en saai. Dat blijkt uit de antwoorden uit een enquĆŖte die vorige maand online stond op de website van de Grand Prix Driver Associaton, de belangenbehartiger van de coureurs.

Radicale veranderingen in de opzet van de koningsklasse in de autosport zijn niet nodig, de wens van de fans is vrij simpel: ,,Ze willen de beste autocoureurs zien die strijden in de snelste auto’s. Geen kunstmatige show dus, maar pure en gepassioneerde competitie. De fans vinden heel duidelijk dat de rol van de commercie te groot is geworden en de sport bedreigt”, zegt Alexander Wurz, voorzitter van GPDA.

Meer dan 217.000 autosportfans uit 194 verschillende landen vulden de vragenlijst in. Uit de antwoorden blijkt dat zij het eens zijn met de veranderingen die de Formule 1 onlangs zelf al aankondigde voor de komende jaren om de aantrekkelijkheid van de raceklasse te vergroten: meer lawaai, snellere bolides en bijtanken van brandstof tijdens de race. Wat de fans betreft moeten de auto’s er ook weer wat agressiever uitzien en moet het meer dan nu op stuurmanskunst van de coureur aankomen.

Verstappen
,,Ik kan zeggen dat de coureurs deze mening hartgrondig delen”, aldus Wurz. Hij kan in ieder geval Max Verstappen daartoe rekenen. De zeventienjarige Limburger van Toro Rosso liet zich eerder deze week in een gesprek met Formule 1-baas Bernie Ecclestone al ontvallen dat de huidige wagens wel erg veel technologie bezitten. ,,Ik krijg zoveel informatie door in mijn cockpit, dat ik soms het schermpje op mijn stuur uitzet. Ik wil op mijn gevoel rijden.”

Nog een aantal opmerkelijke uitkomsten: de Braziliaan Ayrton Senna is nog altijd de populairste Formule 1-coureur aller tijden, met Michael Schumacher op de tweede en Alain Prost op de derde plaats. Van de huidige lichting is Kimi RƤikkƶnen de favoriet van de fans, met Fernando Alonso en Jenson Button als goede tweede en derde. Ferrari is het team met de meeste aanhangers.

Bron: ad.nl

Share article

Latest articles