Federer heeft Djokovic in het vizier

Sinds vandaag is het gat tussen Novak Djokovic en Roger Federer op de wereldranglijst nog maar 490 punten. Deze week kan de Zwitser de Servische nummer één van de wereld inhalen bij het masterstoernooi in Parijs. Daar zijn 1.000 punten te verdienen.

Federer won gisteren het toernooi van Basel. Djokovic speelde geen toernooi: hij werd voor het eerst vader. De Serviër kan het seizoen voor de derde keer in vier jaar als nummer één afsluiten, terwijl Federer het record (zes keer nummer één) van Pete Sampras kan evenaren.

“Nummer één zijn is waar het om draait in onze sport”, zegt Federer. “Maar een kans hebben en die kans pakken zijn twee verschillende dingen. Ik weet zeker dat Novak heel gemotiveerd is nu hij net vader is geworden. Het worden interessante weken.”

Finals

In november spelen Djokovic en Federer ook nog de World Tour Finals in Londen en daar staan 1.500 punten op het spel. Ook Stan Wawrinka en Marin Cilic zijn al zeker van deelname. Om de overige vier tickets strijden Andy Murray, Kei Nishikori, Tomas Berdych, David Ferrer, Milos Raonic en Grigor Dimitrov deze week in Parijs.

Bij de vrouwen werd het eindejaarstoernooi gisteren gewonnen door Serena Williams, de onbetwiste nummer één bij de vrouwen. Ze versloeg in de finale Simona Halep, die van de vierde naar de derde plaats steeg.

Nederlanders

Ver in de marge van de wereldtop boekten Igor Sijsling en Robin Haase wat winst. Sijsling steeg drie plaatsen en is nu 85ste en Haase ‘klom’ van plaats 92 naar 91. Bij de vrouwen bleef Kiki Bertens op de 70ste plaats staan.

nos.nl

Share article

Latest articles