Fifa – baas: ‘Maak me zorgen om enorme bedragen’

Gianni Infantino vindt dat zaakwaarnemers te veel geld verdienen aan transfers in het voetbal. “Ik maak me grote zorgen over de enorme bedragen die uit de voetbalindustrie vloeien”, zegt de baas van wereldbond FIFA tegen de BBC. “Het is een probleem dat we moeten aanpakken.”

Vooral in Engeland verdwenen miljoenen in de zakken van de spelersmakelaars, die bemiddelen bij transfers. De accountants van Deloitte berekenden dat in het vorige seizoen de clubs uit de Premier League 174 miljoen pond (omgerekend 198 miljoen euro) betaalden aan de makelaars.

Infantino ziet de inkomsten van de makelaars alleen maar stijgen, terwijl de compensatie voor clubs die hebben bijgedragen aan de opleiding van een speler dalen. ,,Dat is een zorgelijke ontwikkeling, vooral ook omdat de commissie die wordt betaald aan tussenpersonen vaak geheim blijft. Dat kan misbruik in de hand werken.”

 Telesport

Share article

Latest articles