FIFA straft Real en Atlético zwaar

Real Madrid en Atlético Madrid mogen de komende twee transferperiodes geen zaken doen. De clubs uit de Spaanse hoofdstad worden door wereldvoetbalbond keihard FIFA gestraft omdat ze de transferregels met betrekking tot minderjarige voetballertjes hebben overtreden.

 Atlético krijgt daarnaast een boete van 900.000 Zwitserse frank, Real moet 360.000 Zwitserse frank betalen. De club mogen in de huidige transferperiode (tot eind januari) nog wel zaken doen, maar dan pas in de zomer van 2017 weer in actie komen.

De FIFA geeft de clubs drie maanden de tijd om de fouten te herstellen die gemaakt zijn met diverse spelers. Bij Atlético gaat het om voetballers die tussen 2007 en 2014 voor de club in actie kwamen, bij Real om spelers die er tussen 2005 en 2014 speelden. De clubs mogen wel spelers blijven verkopen.

FC Barcelona

In de zomer van 2014 kreeg FC Barcelona ook een verbod van twee transferperiodes opgelegd vanwege een soortgelijk vergrijp met minderjarige spelers. Ook kregen de Catalanen toen een forse boete. Afgelopen januari schreef de club direct 77 nieuwe spelers in.

Om de rechten van spelers te beschermen en kinderhandel te voorkomen heeft de FIFA richtlijnen voor het aantrekken van minderjarige spelers. Zo is een internationale transfer of een eerste registratie in een ander land dan hun geboorteland alleen onder bepaalde voorwaarden mogelijk.

Door : telegraaf.nl

Share article

Latest articles