Frenkie de Jong en FC Barcelona hebben geen kind aan Athletic Club en staan in finale Spaanse Super Cup

Frenkie de Jong en FC Barcelona hebben zich met speels gemak geplaatst voor de finale van de Spaanse Super Cup. De Catalanen versloegen Athletic Club met klinkende cijfers in Saoedi-Arabië. Terwijl Lamine Yamal op de bank bleef, werd het 5-0 voor Barça. Bij rust stond het al 4-0.

De vier doelpunten in de eerste helft werden in 16 minuten tijd gemaakt tot grote vreugde van de dolenthousiaste fans op de tribune die duidelijk op de hand van Barça waren. Ferran Torres opende de score, gevolgd door de 2-0 van Fermín López. Roony Bardghji tekende voor de derde treffer na een fout van Atletic-goalie Unai Simon. Raphinha bracht de ruststand op 4-0.

Meteen na rust ging Barelona vrolijk verder met scoren. Al na vijf minuten maakte Raphinha zijn tweede van de avond: 5-0. Daarna leken Frenkie en co het wel welletjes te vinden. Barcelona drong niet meer aan en aanvoerder De Jong werd in de 64e minuut naar de kant gehaald. Unai Gómez had nog de eretreffer op zijn schoenen voor Athletic, maar zijn schot ging naast.

FC Barcelona speelt in de finale komende zondag tegen de winnaar van de wedstrijd tussen Real Madrid en stadsgenoot Atlético. De Koninklijke verloor vorig jaar de finale van de Spaanse Supercup met 5-2 van Barcelona.

Real-trainer Xabi Alonso onder druk

De positie van Real-trainer Xabi Alonso staat volgens Spaanse media onder druk door mindere resultaten in november en december. Een nederlaag tegen Atlético zal de discussie over de toekomst van Alonso verder doen toenemen. „Loopt Xabi Alonso gevaar als we verliezen? Dat hangt niet van mij af; dat zijn beslissingen die hoger in de hiërarchie worden genomen”, aldus de Engelse international Jude Bellingham een dag voor de ontmoeting met Atlético. „Ik kan alleen mijn perspectief als speler in de kleedkamer geven: we steunen hem allemaal, we steunen elkaar allemaal.”

Bron: Telegraaf

Share article

Latest articles