Atlético Madrid heeft zaterdag de topper in de Spaanse Primera División tegen Real Madrid met 1-0 gewonnen. Spits Antoine Griezmann besliste de immer beladen derby in de 53e minuut. Voor thuisploeg Real was het de eerste nederlaag onder trainer Zinedine Zidane, die begin dit jaar Rafael Benitez op de bank van de ,,Koninklijke” verving.
Door de nederlaag in het eigen Bernabéu lijkt Real Madrid definitief afgehaakt in de strijd om de Spaanse landstitel. Koploper FC Barcelona heeft negen punten meer en speelt zondag nog op eigen veld tegen Sevilla. Atlético heeft voorlopig vijf punten achterstand op de Catalanen.
Onder coach Diego Simeone verloor Atlético slechts één keer in tien ontmoetingen tegen de grote rivaal. ,,We wisten dat we hier konden winnen”, zei Simeone, die woensdag in Eindhoven in de Champions League tegen PSV was blijven steken op 0-0. Scoren is het grote probleem voor zijn ploeg die in 26 competitiewedstrijden maar 36 keer het net vond. Verdedigend heeft Atlético het wel op orde met slechts elf tegentreffers. Simeone zag zijn ploeg vooral op kracht en inzet Real aftroeven. ,,We hebben deze wedstrijd weer laten zien waar we voor staan, we blijven keihard werken om een nog hoger niveau te halen”, zei de tevreden Argentijnse coach.
Bron: ad.nl