Gilgeous-Alexander bewijst Thunder goede dienst, titelverdediger trekt stand gelijk in Game 2

De best-of-seven-serie tussen Oklahoma City Thunder en San Antonio Spurs is weer in balans. In de nacht van woensdag op donderdag trok de titelverdediger uit Oklahoma City de stand gelijk in Game 2 dankzij een 122-113-zege op de Spurs. Shai Gilgeous-Alexander kroonde zich tot topscorer met 30 punten, die zich met dat puntenaantal een échte MVP toonde.

De Conference Finals in het westen is namelijk méér dan twee uitstekende NBA-ploegen tegenover elkaar. SGA werd recentelijk verkozen tot Most Valuable Player (MVP) van het seizoen, terwijl San Antonio Spurs-smaakmaker Victor Wembanyama van mening is dat hij die titel had moeten krijgen. De twee kemphanen grijpen tot dusver de hoofdrol en zijn doorslaggevend geweest in Game 1 en Game 2.

Woensdagnacht was het de beurt aan Gilgeous-Alexander. Hij herstelde zich na een pover optreden tijdens de eerste ontmoeting met uitdager Spurs. Hij was de meest scorende man van de wedstrijd. Vanachter de driepuntlijn lukte het de Canadees niet om de basket te vinden, maar binnen de cirkel was dat geen probleem. Wembanyama zette daar 21 punten tegenover.

“De jongens brachten het vanavond. Wetende wat het had betekend als we deze hadden verloren, kwamen we vanaf het eerste moment met energie”, aldus een tevreden SGA na afloop.

Thunder sloeg in het tweede kwart een gat van elf punten. Die voorsprong werd in eerste instantie nog weggepoetst door San Antonio Spurs, maar in het derde kwart vond de regerend NBA-kampioen een extra versnelling. Daardoor kwam de zege niet meer in gevaar.

Voor Game 3 verplaatst het NBA-circus richting San Antonio, waar twee duels gespeeld worden.

Bron: ESPN.nl

Share article

Latest articles