Zwolle– Go Ahead Eagles heeft de tweede overwinning van het seizoen geboekt in de Eredivisie. Dat deed de ploeg in de altijd beladen derby in Zwolle tegen PEC. Milan Smit besliste het duel met twee treffers in de slotfase: 0-2.

Pas in de slotfase viel de beslissing. Het waren invallers die Go Ahead aan de winst hielpen. Uit een voorzet van Oscar Pettersson kopte Smit in de 80e minuut raak. Niet veel later moest het duel worden gestaakt nadat er bekers op het veld waren gegooid. Na een korte onderbreking ging het duel verder en scoorde Smit nogmaals, nu op aangeven van invaller Finn Stokkers.
Uitermate snel rood en late goals Eagles
Monteiro kreeg de vroege rode kaart nadat hij met een veel te hoog geheven been Eagles-aanvoerder Mats Deijl had geveld. Het gevolg was dat Go Ahead de ploeg was met het meeste balbezit, resulterend in kansjes voor Kenzo Goudmijn en de weer opgelapte Deijl.
PEC startte meteen na rust een offensief. Eagles-doelman Jari de Busser zag af en toe een Zwollenaar voor zich opduiken. Grote kansen leverde het niet op, waarna Smit in de 80e minuut voor de 0-1 en ruim 10 minuten later voor de 0-2 zorgde.
Bron: Telegraaf
Foto: ANP/HH


