De Engelse verdediger Joe Gomez van Liverpool ziet Virgil van Dijk niet als concurrent, maar juist als leermeester. De twintigjarige Gomez speelt doorgaans als rechtsback in het elftal van trainer JĂĽrgen Klopp. De Engelse international heeft er echter nooit een geheim van gemaakt dat hij graag in het hart van de defensie wil spelen.
,,Ik schiet niet meteen in de stress als de club een nieuwe verdediger haalt”, zegt Gomez. ”Het is juist fijn om bij een club te zitten waar je kan leren van de spelers om je heen. Ik probeer als een spons alles in me op te nemen.”
Liverpool betaalde rond de jaarwisseling liefst 84 miljoen euro om Van Dijk over te nemen van Southampton. De nieuwe aanvoerder van het Nederlands elftal heeft zich al snel opgewerkt tot een vaste waarde in het centrum van de verdediging. De kansen van Gomez op een centrale positie zijn daardoor geslonken. ,,Maar het is niet zo dat Virgil mij in de weg staat, zo zie ik het niet. Het is voor mij juist een geweldige kans om van hem te leren. Virgil is een grote persoonlijkheid. Hij speelt heel dominant en zijn lichaamstaal laat wel zien dat hij veel kwaliteiten heeft.”
Gomez kreeg vrijdag in de oefeninterland tegen het Oranje van aanvoerder Van Dijk wel een kans centraal achterin van de Engelse bondscoach Gareth Southgate. Hij moest echter al snel geblesseerd van het veld na een botsing met Bas Dost. Enkelklachten houden hem dinsdag aan de kant tegen Italië.
door:ad.nl


