De nationale vrouwen selectie van Suriname, heeft in de kwalificatie strijd om de Gold Cup met 1 – 0 verloren van Guyana; Guyana trok in het Dr.Ir.Franklin Essed stadion aan het langste eind met dank aan een treffer van Shanice Alferd in de 1ste helft.
In deze wedstrijd zouden beide landen maar weinig toelaten, wat voor een stugge wedstrijd zorgde en de enige treffer viel op een vrij ongelukkige manier. Hadessa Brandon raakte een voorgetrokken bal vanuit rechts niet goed waardoor deze toch doorkwam en de goed ingelopen Alferd van heel dichtbij kon inschieten; de uitgelopen doelvrouw van Suriname, Mayra Tjin A Koeng was net te laat om een doelpunt te kunnen voorkomen.
Los van een vermeende handsbal en een goede kans voor Andaya Lantveld lukte het Vrouwen Natio verder niet de gedisciplineerd spelende Guyanezen verdedigend aan het wankelen te brengen en zo eindigde deze wedstrijd met dezelfde score als bij de rust; 1 voor de gasten en 0 voor het thuis spelend land.
In poule B won Suriname eerder van Dominica en Antigua om de leiding in de poule te nemen, maar de eerste tegentreffer voor de ploeg van trainer Hesron Jeroe zorgt voor een andere situatie, omdat Guyana de koppositie heeft overgenomen. Gezien alleen de winnaar uit de poule overgaat naar de volgende fase, moet Suriname in de uitwedstrijd van zondag tegen Guyana zien te winnen; het grote voordeel voor ons land is deze wedstrijd wederom in het Essed stadion gespeeld wordt, omdat Guyana haar thuiswedstrijden niet in Guyana mag afwerken.