Haaland leidt Man City naar de overwinning op Fulham en verkleint de achterstand op Arsenal.

Erling HaalandĀ klom naar een gedeelde vierde plaats op de lijst van topscorers aller tijden van Manchester City, nadat de ploeg van Pep GuardiolaĀ Fulham met 3-0 versloeg en de druk opĀ ArsenalĀ verder opvoerdeĀ .

Haaland scoorde zijn 153e doelpunt voor City, waarmee hij op gelijke hoogte kwam met Colin Bell, in een comfortabele overwinning in het Etihad Stadium op woensdag. Door die overwinning werd de voorsprong van de Gunners in deĀ Premier LeagueĀ teruggebracht tot drie punten.

Antoine SemenyoĀ opende de score en zette daarmee zijn uitstekende start in het shirt van City voort, terwijlĀ Nico O’ReillyĀ ook raak schoot in een eenzijdige wedstrijd die in aanhoudende regen werd gespeeld.

Alle doelpunten van City vielen in de eerste helft en, aangezien de klus kennelijk geklaard was, keerde Haaland niet terug voor de tweede helft.

Na een recente vormdip behield de Noor zijn kalmte en scoorde hijĀ zondag een cruciale winnende penalty tegenĀ Liverpool , wat zijn seizoen mogelijk nieuw leven heeft ingeblazen.

Het doelpunt waarmee Bell zijn totaal voor de club evenaarde – tevens zijn 29e van het seizoen in alle competities – viel in zijn 183e wedstrijd, een opmerkelijke prestatie. Bell speelde 492 wedstrijden voor City.

Erling Haaland viert het scoren van het derde doelpunt van Manchester City tegen Fulham.
Erling Haaland viert het scoren van het derde doelpunt van Manchester City tegen Fulham.
Molly Darlington/Copa/Getty Images

 

De wedstrijd was een makkie voor City. In de heenwedstrijd in Craven Cottage in december stonden ze na 57 minuten nog met 5-1 voor en sleepten ze uiteindelijk met 5-4 binnen, maar een soortgelijke comeback leek deze keer onmogelijk.

Fulham was zo meegaand als City zich maar kon wensen en leverde de bal herhaaldelijk in, waardoor de thuisploeg kon blijven aanvallen.

Het leek slechts een kwestie van tijd voordat ze zouden doorbreken enĀ Phil FodenĀ , die voor het eerst in vierĀ Premier LeagueĀ -wedstrijden in de basis stond, was al vroeg twee keer dicht bij een doelpunt, terwijl O’Reilly net over het doel schoot.

De openingstreffer viel na 24 minuten toenĀ Matheus NunesĀ vanaf rechts een voorzet gaf die Haaland met het hoofd doorkopte. Semenyo gleed vervolgens binnen en tikte de bal langsĀ Bernd LenoĀ .

Het was het vijfde doelpunt van de vleugelspeler in acht wedstrijden sinds zijn komst naar City en zijn derde tegen Fulham dit seizoen, nadat hij in oktober al twee keer scoorde voor Bournemouth.

Fulham kreeg tegen de verwachting in een kans toenĀ Harry WilsonĀ een goede redding vanĀ Gianluigi DonnarummaĀ afdwong , maar City counterde direct en verdubbelde de voorsprong na een half uur spelen.

Haaland werd tijdens een aanvalspoging doorĀ Joachim AndersenĀ onderschept , maar Semenyo zette de aanval voort en speelde de bal naar O’Reilly, die met veel kalmte de bal over Leno heen tilde.

City scoorde hun derde doelpunt nadat Fulham opnieuw balbezit verloor.Ā Rayan AĆÆt-NouriĀ vond Foden, die op zijn beurt Haaland aanspeelde aan de rand van het strafschopgebied.

De Noor was uiterst nauwkeurig en schoot de bal krachtig in de onderhoek, zijn eerste competitiedoelpunt uit open spel sinds december.

Er was voor de rust een penalty check vanwege een vermeende haartrekactie tegen Semenyo, maar er werd geen straf uitgedeeld.

City nam na de rust gas terug en Fulham probeerde zich te herpakken, maar een energieke aanval van Wilson leverde niets op.

De bezoekers slaagden er niet in om momentum op te bouwen, zelfs niet toen de intensiteit van City afnam.

Foden probeerde het van afstand, maar miste de kracht om Leno in de problemen te brengen, terwijlĀ Josh KingĀ Donnarumma laat in de wedstrijd nog wel op de proef stelde.

Bron: ESPN

Share article

Latest articles