Hamilton wereldkampioen Formule 1

Lewis Hamilton is voor de tweede keer wereldkampioen in de Formule 1 geworden. De Mercedes-coureur won de slotrace in Abu Dhabi en zag zijn enige rivaal en teamgenoot Nico Rosberg met materiaalpech afhaken. Halverwege de race was de Duitser al kansloos.

Hamilton verdedigde in Abu Dhabi een voorsprong van 17 punten op Rosberg, maar die had nog voldoende uitzicht op de titel omdat er in Abu Dhabi dubbele punten te verdienen waren. Bovendien had de Duitser een tikje uitgedeeld door in de kwalificatie poleposition te pakken. Hamilton moest bijna vier tienden toegeven en startte vanaf de tweede plek.

Maar de als tweede gestarte Hamilton, eerder wereldkampioen in 2008, vloog uit de startblokken en passeerde de Duitser meteen. En die kon bij de eerste bocht Felipe Massa maar net voorblijven.

Mercedessen verliezen vermogen

De marge tussen Hamilton en Rosberg bleef rondenlang schommelen rond twee seconden, maar halverwege de avondrace (in de 25ste ronde) liet Rosberg over de teamradio weten dat zijn bolide vermogen miste. De voorsprong van Hamilton dijde vervolgens almaar verder uit.

Plotseling viel ook bij Hamiltons Mercedes het tempo weg en Massa profiteerde. De Braziliaan van Williams won twee tellen per ronde op Hamilton en passeerde hem al snel.

Maar na een pitstop van Massa (een set super zachte banden) heroverde Hamilton weer de koppositie. Massa won in de slotfase razendsnel terrein, maar Hamilton gaf de zege niet meer prijs. Rosberg viel in de slotfase vrijwel stil, haalde nog wel de finish maar eindigde buiten de punten.

nos.nl

Share article

Latest articles