Heracles schudt PSV van zich af

Vier dagen na de geweldige zege op Manchester United staat PSV weer met beide voeten op de grond. De Eindhovenaren moesten zaterdagavond in de eredivisietopper hun meerdere erkennen in Heracles Almelo: 2-1.

PSV beleefde een uitstekende start op het kunstgras in Almelo. Luuk de Jong kopte vanuit een vrije trap van Maxime Lestienne van dichtbij de 0-1 binnen toen er nog geen twee minuten op de klok stonden. De Eindhovenaren drukten echter niet door en Heracles kwam steeds beter in de wedstrijd.

Nog voor rust draaide de thuisploeg de score dan ook compleet om. Eerst schoot Mark-Jan Fledderus van afstand raak nadat Luciano Narsingh zomaar bij hem wegliep. Op slag van rust tekende Thomas Bruns, ook al van buiten de zestien, voor de 2-1.

In de tweede helft kwam PSV, met Jurgen Locadia voor Narsingh, beter voor de dag en zocht de ploeg van Phillip Cocu nadrukkelijk de aanval. De scherpte in de afwerking ontbrak echter.

Wissels

Oussama Tannane haalde het einde van de wedstrijd niet. De topscorer van de Heraclieden raakte geblesseerd bij een duel met Hector Moreno en verliet strompelend het veld. Wout Weghorst moest ook voortijdig naar de kant, maar dan vanwege een ‘gewone’ wissel. De spits, die meerdere keren ruzie maakte met tegenstanders, ging luid mopperend naar de kant.

Ondertussen had de defensie, soms letterlijk, zijn handen vol aan De Jong. De spits smeekte in de slotfase nog om een strafschop nadat hij overduidelijk werd vastgehouden, maar vond geen gehoor.

Door de zege is Heracles de koploper in de eredivisie. Ajax kan die positie morgen weer overnemen, maar vanavond is het feest in Almelo.

telesport

Share article

Latest articles