Schotland is uitgeschakeld op het EK in Duitsland. De Schotten verloren in Stuttgart in de allerlaatste minuut van Hongarije, dat als beste nummer drie nog door kan gaan naar de achtste finales.Ā
De Schotse spelers en duizenden supporters zongen voor de wedstrijd hartstochtelijk mee met ‘The Flower of Scotland’. Alles stond vandaag in het teken van dat ene doel: voor het eerst in de historie de groepsfase van een eindtoernooi overleven.

Met dat doel in het achterhoofd begonnen de Schotten vol energie aan het duel met Hongarije. Schotland had de bal, maar kwam eigenlijk nauwelijks in de buurt van de Hongaarse doelman PƩter GulƔcsi. Sterker nog, de grootste kans van de eerste helft was voor Hongarije. Willi Orban stond helemaal vrij na een vrije trap van Dominik Szoboszlai, maar kopte van dichtbij over.
In de tweede helft werd het hele stadion opgeschrikt door een nare botsing waar meerdere spelers bij betrokken waren. De Schotse doelman Angus Gunn kwam hard in aanraking met een van zijn eigen spelers en met BarnabƔs Varga. Al snel werd duidelijk dat de blessure van Varga ernstig was. De aanvaller van FerencvƔros werd op het veld behandeld en met een brancard van het veld gedragen.
Het spel werd daarna weer hervat en een chaotische slotfase ontbrandde. In die slotfase hoopte Schotland een strafschop te krijgen, nadat Stuart Armstrong naar de grond werd getrokken. De spits van Southampton hield zelf echter ook vast en dus wuifde de Argentijnse scheidsrechter Facundo Tello het terecht weg.
In de tien minuten extra tijd kreeg Hongarije nog de grootste kansen op de overwinning. Eerst stuitteĀ Szoboszlai op de Schotse doelman, niet veel later schootĀ Kevin Csoboth op de paal. In de allerlaatste seconde viel het Hongaarse doelpunt wel. Na een snelle counter schoot Csoboth Hongarije naar zijn laatste strohalm.Ā
Bron: Voetbal International
Hoofdafbeelding: Ā© Pro Shots





