Humphrey Nijman, succesvol zaakwaarnemer van onder andere Giorginio Wijnaldum en Gleofilo Vlijter, is mede bedenker van Created Crowd. Nijman geeft aan dat het initiatief tot stand kwam nadat sinds maanden het stukje plezier zoek was om naar voetbal te kijken op televisie; dit natuurlijk, omdat er geen publiek meer naar de wedstrijden mocht. Uiteindelijk is het met behulp van techneuten gelukt de ‘gepersonaliseerde’ virtuele supporter in het stadion te krijgen.
Nijman is er zeer van overtuigd dat dit voetbalprodrukt een integratie kan krijgen op de voetbalmarkt. Juichen bij een doelpunt en klappen bij een mooie actie zijn onder andere de mooie mogelijkheden van zo een virtuele supporter (avatar), maar los van deze mogelijkheden zijn Nijman en Sadiek nog steeds bezig andere opties erbij te halen. Een hiervan is het creeeren van een chatroom, waar het mogelijk is voor de virtuele supporter om voor en na de wedstrijd gesprekken met elkaar te hebben.

Humphrey Nijman en Hamzah Sadiek
Volgens Nijman wordt er momenteel onderhandeld met diverse broadcasters wat de mogelijkheden zijn; hieraan voegt hij toe dat het concept van Created Crowd niet alleen voor voetbal bruikbaar is, maar ook andere sporten, concerten en evenementen kunnen hier heel goed mee aan de slag. Het is tenslotte een product dat niet alleen gedurende de coronavirus periode, maar ook erna moet blijven bestaan.


