Barcelona gaat de strijd aan met Arsenal en Manchester United. De topclubs hebben allemaal interesse in Aymeric Laporte, verdediger van Athletic Club. Er wordt al geruime tijd aan de mouw van de mandekker getrokken en dat weet de financiële afdeling van de club uit Bilbao ook. De vraagprijs is liefst vijftig miljoen euro. Dat mag ook wel, want Laporte heeft in Baskenland een contract tot medio 2019.
Liverpool en Tottenham Hotspur hebben gepoogd Arda Turan te huren.De middenvelder annex aanvaller kwam in de zomer over van Atlético Madrid, maar mag door de transferban pas vanaf 4 januari in actie komen voor Barcelona. De bovengenoemde clubs uit Engeland wilden de 28-jarige Turk daarom speelminuten geven, maar om onduidelijke redenen grepen the Reds en the Spurs mis.
Manchester United neemt in 2017 waarschijnlijk afscheid van Louis van Gaal en het was de bedoeling dat Ryan Giggs het stokje dan zou overnemen. Het is echter geen zekerheid dat de Welshman de Nederlander opvolgt, want Josep Guardiola schijnt hoog op de kandidatenlijst van de directie van de Premier League-topclub te staan. Jürgen Klopp, die vertrok bij Borussia Dortmund, is eveneens een mogelijkheid.
Barcelona schijnt de voorhoede in januari te willen versterken en heeft het nu voorzien op een ‘shock target’. Althans, zo wordt de vermeende belangstelling van de Catalanen voor de 26-jarige Theo Walcott uitgelegd. De Engels international verlengde in juli nog zijn contract bij Arsenal met drie seizoenen en kwam daardoor tot medio 2019 vast te liggen in het Emirates Stadium. Hij speelt sinds januari 2006 voor Arsenal.
Juventus wil Barcelona te slim af zijn en Domenico Berardi al in januari aantrekken. De club uit Turijn heeft volgend jaar zomer een optie tot koop van achttien miljoen euro, en een jaar later van 25 miljoen euro, maar door de interesse van Barcelona kan Juventus niet zo lang wachten. De Oude Dame zal Sassuolo ter compensatie een bedrag van twintig miljoen euro aanbieden, plus de diensten van Simone Zaza


