Sinds het afscheid van Ancelotti, die de club tussen 2001 en 2009 diende en onder meer twee keer de Champions League won, versleten de Rossoneri al vier trainers. Massimiliano Allegri hield het nog relatief lang uit, maar Leonardo en Clarence Seedorf hielden het niet eens een seizoen vol. Na het ontslag van die laatste nam Mauro Tassotti de honneurs waar, maar zijn tijdelijke aanstelling kreeg geen vervolg.
Aan Inzaghi de rust te doen wederkeren. Een hels karwei, maar hij geniet intens van het werk. ‘Ik breng zeker tien uur per dag door op Milanello’, aldus de coach. Belangrijk is dat de ex-spits zich volledig gesteund voelt door Silvio Berlusconi. De eigenaar van Milan botste in het verleden vaak met zijn coaches. ‘De laatste keer dat ik Berlusconi zag op Milanello vertelde hij me dat hij hoopt dat ik hier over twintig jaar nog trainer ben’, zegt Inzaghi.
Het is een opvallende steunbetuiging van Berlusconi, die met Allegri, Seedorf en Leonardo hard in aanvaring kwam en in de door hem zelf beheerde media zijn gram haalde. ‘Ik heb het gevoel dat de clubleiding mij en mijn plannen volledig begrijpt en dat men me ook zal steunen als het even tegen zit. Ik weet zeker dat als we hard blijven werken, deze club weer mee gaat strijden om prijzen’, gaat Inzaghi verder.
Scudetto
Milan zit zwaar verlegen om een landstitel, na slechts één Scudetto in de afgelopen tien jaar. Daarmee doen de Rossoneri het aanmerkelijk minder dan de rivalen Internazionale (vijf titels) en Juventus (drie). ‘Het duurt niet lang meer voordat Milan weer kampioen wordt’, stelt Inzaghi. ‘Wanneer kan ik niet exact voorspellen, maar het moment is dichtbij.’
De landstitel lijkt dit seizoen in elk geval een brug te ver voor Milan, dat na een reeks van vier duels zonder zege zevende staat, met al elf punten minder dan koploper Juventus. ‘Het gaat allemaal stap voor stap gebeuren en daarom blijf ik rustig, net zoals onze fans. Over een paar jaar is het oude Milan weer terug’, besluit Pippo.
vi.nl