In de Eredivisie kennen we Gijs Nass van VVV (40 jaar en 255 dagen) als oudste doelpuntenmaker ooit. Hij maakte op 20 augustus 1961 het enige doelpunt voor de thuisclub bij VVV – PSV (1-3).
Miura, die actief was in Brazilië, Italië, Oostenrijk en Kroatië, verbeterde zijn eigen, één jaar oude record.
Hoe oud Miura ook is: hij is niet de oudste profvoetballer ooit. Dat is Schots international Neil McBain, die in 1947 op 51-jarige leeftijd nog meevoetbalde bij New Brighton.
De oudste profvoetballer ooit in Nederland is Paul van der Meeren. De keeper maakte in 1991 op 47-jarige leeftijd zijn rentree bij Telstar vanwege blessures van de eerste vier keepers. Dat deed hij in het duel met RBC (4-4). Van der Meeren passeerde daarmee Jan Jongbloed, die op 44-jarige leeftijd met Go Ahead Eagles aantrad tegen Haarlem.
Ad.nl


