Johansson verrast met goud op 50 school

Jennie Johansson heeft op de laatste dag van de WK zwemmen vriend en vijand verrast door goud te veroveren op de 50 meter schoolslag. De 27-jarige Zweedse tikte als eerste aan voor favoriete Alia Atkinson en Joelija Efimova.

Johansson won in 30,05. Atkinson, die niet leek te geloven dat ze naast het goud greep, zwom naar de tweede plek in 30,11. Efimova bezorgde gastland Rusland nog een medaille door als derde te finishen.

De gouden medaille is voor Johansson het eerste succes uit haar carrière. Ze wist nog nooit een medaille te veroveren op een wereldkampioenschap langebaan. Twee jaar geleden in Barcelona eindigde ze als vijfde. Op de EK langebaan in 2010 stond ze wel een keer eerder op het podium. Ze veroverde brons op de 50 meter schoolslag.

Bron: nos.nl

Share article

Latest articles